QNB Finansbank Bes İptali İletişim

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) tercihlerini QNB Finansbank ile yaptıranlar, cayma veya bes iptali düşüncesinde olduklarında iletişim kanallarını öğrenmek isteyebilir. QNB Finansbank bes iptali iletişim numaraları dahil birçok önemli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. Cigna Finans aracılığı ile bes’e katılanlar bes iptali iletişim numarası 0850 222 0 860 olup, bu numaradan üyelik iptali işlemlerini yapabilirler.

QNB Finanbank Bes İptali

Bireysel emeklilik sistemi; kişilerin çalıma hayatlarında elde ettikleri finansal refah düzeylerini, emeklilikten sonra da devam ettirmelerini amaçlar. 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile zorunlu hale gelmiştir. 48 yaş altında ve aktif çalışma hayatında bulunan herkes zorunlu olarak bireysel emeklilik sistemine katılmıştır. Kademeleri olarak gerçekleştirilen giriş 2019 yılı itibari ile oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştır. Bir nevi geleceğin güvence altına alınması sistemidir.

Ancak çoğu kişi, bu yatırımlara karşın eldeki imkanların olmaması nedeni ile bes iptali yapma düşüncesine girebilir. Bu durumda bireysel emeklilik sistemine nereden katılmış iseniz o banka aracılığı ile bes iptalini yapabilirsiniz. QNB Finansbank ile Cigna finans şirketi anlaşmış olup, bes iptali işlemleri de buradan yapılıyor. Bunun için aşağıdaki kısımlar üzerinden QNB Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır inceleyerek yapabilirsiniz.

  • QNB Finansbank Çağrı Merkezini Arayarak BES iptal Ettirme ; bunun için 0850 222 0 900 numarasını arayarak, QNB Finansbank müşteri hizmetine bağlanıp, bes iptali demeniz yeterlidir. Onlar size nasıl hareket edeceğinizi detaylıca anlatıyor.
  • QNB Finansbank Şubesine Giderek BES İptali Yaptırma ; Her ne kadar bu yorucu olsa da, bes iptali için şubelere gitmek de bir çözüm görevi görür. Ancak orada bes sözleşmeniz o şubede ise dilekçeyi imzalamanız durumunda gönderiliyor.
  • QNB Finansbank Mobil Uygulama Üzerinden BES iptali ; QNB Finansbank mobil uygulamasına girerek, bes sözleşmesinde geçen anlaşmalı kuruma bakarak, o sigorta kurumunun iletişim bilgilerini alarak sözleşmenizi fesih edebilirsiniz.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik sistemi devlet güvencesi altındadır. Emeklilikten sonra ikinci bir gelir elde edilmesini hedefler. Ödeme yaparken ekonomik açıdan zor dönem geçiren kişiler istedikleri zaman ödemelerini durdurma hakkına sahiptir. Bireysel emeklilik için yapılan sözleşmeyi iptal etmek yerine ödemelerin durdurulması müşteri avantajınadır. Finansal açıdan rahatlayan kişi daha sonra ödemelerine devam eder. Devlet bireysel emekliliğe dahil olmuş ve başta söylenen süreyi doldurmuş kişilere %25 oranında mali katkı sağlar. Yani yapacağınız her 100 TL’lik yatırımın yanında 25 TL devlet katkısı alırsınız.

Devlet katkısından faydalanabilmek için en az 3 yıl süre ile kesintisiz ödeme yapmış olmak gerekir. 3 yıl dolmadan sistemden ayrılanlar için hiçbir devlet katkısı ödemesi yapılmaz. En az 3 yıl sistemde kalırsanız %15, en az 6 yıl kalırsanız %35 ve en az 10 yıl sistemde kalırsanız %60 tutarında devlet katkısı alırsınız. Bireysel emeklilikte elde edilen fonlar için vergi ödenmez. Bu fonlar vergiden muaftır. Fiili ehliyete sahip herkes bireysel emeklilik sistemine katılabilir.

QNB Finansbank BES İşleyişi

BES’e yani bireysel emeklilik sistemine Qnb Finansbank aracılığı ile dahil olabilirsiniz. Bunun için bankanın size sunacağı bireysel emeklilik sözleşmesini imzalamanız gerekir. Bireysel emeklilikte, aylık ödenen tutarlara katkı payı adı verilmektedir. Ne kadar katkı payı ödemesi yapacağınız sizin elinizde. En az 10 yıl süre ile sistemde kalırsanız; 56 yaşını tamamladığınızda emekli olursunuz. Elde edeceğiniz gelir, aylık yaptığınız katkı paylarına göre hesaplanır. Yani ne kadar fazla ödeme yaparsanız emekli olunca alacağınız tutar o kadar yüksek olur.Bireysel emeklilik sisteminin denetimi devlet tarafından yapılmaktadır.

Bes iptali işlemlerinde sizlerden evrakları doldurmanız ve fakslamanız talep ediliyor genelde. Çoğu sigorta şirketi ortak kararlar doğrultusunda bes’den çıkış işlemlerini ağırdan alıyor. Bu nedenle bes üyelik işlemlerinde bankalar aracı konumunda olup, iptal işlemlerinde ne yazık ki pasif davranmaktadır. Bu nedenle hızlı çözüm olması adına bes iptali yapmak isteyenler doğrudan sigorta firmalarına ulaşarak iptalini sağlayabilirler.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın