RTALB 2020 Beklentileri

RTALB bir hisse sürekli çıkmayacağı gibi sürekli de düşmez! 2020 beklentilerine paralel olarak bir anda 2,50 lerden 47 lere kadar çıkan bir hisseye girmek! Tabi ki de zararı göze alacağını bilmeyen KY dediğimiz küçük yatırımcılar tarafından alınmıştır.

RTALB Hissesine Ne Oldu?

Bildiğiniz gibi covid-19 virüs salgını her ülkede ekonomik krize neden oldu ve oluyor da! Ancak her ülkede sağlık sektöründeki bazı şirketlere olan sağlık alanındaki talep, bu gibi şirketlerin borsanın negatif olduğu günlerde, pozitif ayrışmasına neden oldu. Bunlardan biri de RTALB şirketi. Bu şirket bir anda test kiti haberleri ile gündeme geldi. Bakanlığın her gün test kiti alacak olması ve ihalelerin hızla sonuçlanması siparişlerin arka arkaya gelmesi bu gibi sağlık sektöründeki tüm şirketlerin daha da artması demekti. Ancak nereye kadar yükselecekti? Şunu asla unutmayın bir hisse sürekli artmaz!!!!

Şirket tarihi zirvesinden sonra bir anda SPK devreye giriyor sonrasında bildiğiniz gibi brüt takas ve arkasından çat çat aşağı sarkmalar. Dikkat edilmesi gereken ve benim de şaşkınlığıma neden olan olay ise SOSYAL MEDYA gücü!!! Evet sosyal medya üzerinden özellikle twitter.com da hastaglarda bir anda yüz binlerce #rtalb tagı açıldı ve yüzbinlerce yatırımcının sıkıntıları dile getirildi. Sonrasında ne mi oldu? 1 haziran 2020 sabah seansında -9,99 yüzdeliğinde negatif ayrışan RTALB, seans sonunda %2,82 artarak, günü 23,34 den kapattı.

RTALB Hisse Beklentileri

Yatırımcılar şunu çok iyi bilmelidir; her yoruma kesin bilgidir gözü ile bakılmamalıdır. Borsada para kazanmanın altın kuralı; güvenilir, temettü veren, sürekli büyüyen şirketlere yatırım yapılmalı ve kısa vadede tutulmadan orta ve uzun vadede haritası çizilmelidir. Sizlere basit iki örnek verebilirim (bunlar varsayımdır);

Demem o ki, bir haber şirketi paha biçilemez zirveye çıkarabilirken, yine aynı haber olumsuz durumda düşürebilir. Burada yatırımcıların dikkat etmesi gereken şirketlerin nereden geldiği ne ürettiği kimlerin bu şirkette pay sahibi olduğu araştırılmalıdır.

RTALB 2020 Beklenti Yorumları

25 haziran 2020 itibari ile RTALB şirketi, 30,48 ile günü kapattı. Kapta gelen son bildiride faaliyet raporlarında sıkıntı olmadığını,

https://finans.mynet.com/borsa/haberdetay/5ed49bbad60180000173d323

yukarıdaki bağlantı üzerinden detaylara baktığımızda ise A1 capital ile alakalı 2 kişi ile iş ilişkileri sonlandırılmıştır.

Son kap haberlerine göre ise temettü ödememe kararı alınmıştır. 24.06.2020 tarihinde kapa gönderilen açıklamalara göre hem temettü ödenmesi hem de pay biçiminde hisse ödemesi yapılmayacaktır. Hızlı takaslara baktığımızda ise 26.06.2020 tarihi itibari ile haftalık bazda satıcılı bir takasın olduğu görülmekte.

Analizlere baktığımızda ise 2019 bilançolarının iyi geldiği ve katlanarak şekillendiği belirtilmiştir. 2020 yılı dahilinde ikinci çeyrek bilançolarının birçok yatırım uzmanlarınca iyimser gelebileceği şimdiden belirtilmekte. Hissenin rakam bazında 2 hanenin altına düşme ihtimali çok zayıf. Ancak uzun bir süre dinlenme sürecinde olabileceği de unutulmamalı.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın