Rusya İş İlanları 2021 ( Vasıfsız – İnşaat – Elektrik – Kaynakçı )

Rusya’da iş ilanları arayışında olan vatandaşlar, 2021 yılı dahilinde vasıfsız olsun olmasın elektrikçi, inşaat veya kaynakçı gibi meslek gruplarından iş başvurusu yapabilir. Her ülkede olduğu gibi pasaport işlemleri Rusya’da sanıldığı kadar zor olmayıp, iş başvurusu yapacak olan şahısların, sicilinin temiz olmasına bakılıyor. Bunun yanında referans veren Türkiye’deki şirketin tüm evrakları eksiksiz olarak teslim etmesi şart!

Rusya İş İlanları Vasıfsız

Vasıfsız işçi ne demek; niteliği yani her hangi bir iş tecrübesi olmayan kişilerin genelde vasıfsız işçi aranıyor başlığı altında aradığı iş nitelendirilmesidir. Bu nedenle çoğu ülkede vasıfsız işçi arayışı çok fazladır. Ancak Rusya gibi büyük ülkelerde çalışmak isteyenler kesinlikle bir iş tecrübesine sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde ön ayak olacak olan firmalar, vasıfsız yani işi bilmeyen kişileri işe almayarak, daha tecrübeli ve vasıflı işçileri (elemanları) alarak işe başlatıyor.

Rusya, ülkemizin kuzeyinde yer almasının yanı sıra soğuk iklimi ile bilinir. Ancak ekonomik olarak çok da iyi sayılmadığını Türkiye ile kıyaslandığında ise 2 kat ücret verildiği bilinen bir gerçektir. Rusya’da iş yapan Türk firma sayısı fazla olup, alacakları iş ve ihalelerde, genelde kendi vatandaşlarını oraya götürerek, ülke çıkarlarını düşünen iş adamları bulunur. Dışarıdan işçi aldıkları bir elin parmaklarını geçmez ancak kendi ülke vatandaşlarını almak isteyen Türk iş adamları da kurallara bağlı kalması ile bilinirler. Bu firmaların başında ise Rönesans şirketi geliyor!

Rusya İş İlanları Vasıflı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Rusya iş ilanları araması yapılırken, 2021 yılı dahilinde elektrikçi ve inşaat ustaları fazlası ile talep ediliyor. Bunun yanında Rusya’da kaynakçı ustası en fazla maaş alanlar arasında gösteriliyor. Bir ekip çalışmasına katılan bir kaynakçının, Rusya’dan güzel bir para ile döndüğü bilinenler arasında. Öte yandan Rönesans şirketi, Rusya’da vasıflı işçi ilanları arasında inşaat işçileri ve ustası, kalıp ustaları, inşaat mühendisi, mimar, imalat mühendisi, kalite kontrol, hvac mühendisi gibi önem derecesi yüksek iş kollarında arayış içindedir.

Rusya’daki Türk firmaları arasında Ant Yapı, Beta Tek, Gama, Summa, Enka, Cenk İnşaat gibi önemli şirketler gelmektedir. Tabi adını sayamadığımız binlerce Türk şirketin de olduğunu belirtelim. Yine diğer ülkelerden de çoğu firmanın Rusya’da aktif satışlar ve hizmetlerde rol aldığını unutmayalım. Yani Türk vatandaşın kalkıp da başka bir ülke şirketinde Rusya’da çalışamadığını söyleyemeyiz. Hatta çoğu kaynakçılar, Türk firmalarından çıkıp, diğer ülke temsilcilerinin sahip olduğu Rusya’daki şirketlerde çalışarak daha yüksek kazanç aldıkları belirtiliyor.

Rusya’da yatırım yapmak sanıldığı kadar zor olmayıp, ülkenin temel ihtiyaçlarından yola çıkarak kısa sürede para kazanma ve zengin olma hayali hiçte zor değildir. Soğuk iklimin hakim olduğu bu ülkede ılıman ve Akdeniz ikliminde yetişen sebze ve meyveler ihracat rekorları kırarken, otomotiv sektörü parçaları da her yıl katlanarak ihracattaki payını ortaya dökmektedir.

Rusya İş İlanları Açık Pozisyonlar

Son gelen bilgilere göre Rusya’da iş ilanları açık pozisyonlarına bakıldığında iş başvuru formu dahilinde kariyer.net üzerinden hızlıca başvuru alındığını belirtelim.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/rusya

Yukarıdaki adres üzerinden CV doldurduktan sonra ülkelere göre arama yapabilir ve rahatlıkla iş başvuru formunu gönderebilirsiniz. Pasaportu olanların öncelik tanındığını belirtelim. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce pasaport kabul etmeyen ülkelerdeki iş ilanlarına başvurmak daha da mantıklı gelecektir. Açık pozisyonlara baktığımızda ise

  • Kaynakçı ustası
  • İnşaat ustası
  • Doğalgaz boru hattı döşeyen elemanlar
  • Klima bakım onarım ustaları
  • Otomotiv sektörü tamirat işlerinden anlayanlar
  • Sıva, boya, badana bilen ustalar
  • Zırhlı araç bakım onarım ustaları
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın