Sansar Neden Korkar? – Etkili Korunma Yolları

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu Sansar neden korkar? Sansardan korunma yolları ve benzeri başlıklara bu içeriğimizde yer verdik.

Sansarlar; Güvercin ,tavuk gibi kümes hayvanlarının baş düşmanıdır. Sansarın bir diğer adı gelincik olarak bilinmektedir. Sansar tarafından zarar gören hayvanların korunma yöntemleri oldukça önemlidir. Bu içeriğimizde Sansar Neden Korkar, Sansar Neye Gelmez ve Sansar İnsana Zarar Verir Mi sorularına sizler için doğru bir şekilde cevap vermeyi amaçlıyoruz.

Sansar neden korkar
Sansar neden korkar

Sansar Neden Korkar?

Sansar kümes hayvanlarına zarar vermekte oldukça başarılı bir hayvandır. Bu konuda gerekli önlemleri almazsanız hayvanlarınız sansar tarafından öldürülebilir. Peki Sansar Neden Korkar? Sansarlar inatçı ve kurnaz hayvanlardır. Doğası gereği saldırıya geçmek için kendi güvenliklerini sağlamaları gerekmektedir. Bundan dolayı önlerine çıkan herhangi bir tehdit saldırıyı engelleyecektir.

Sansarlar köpeklerden çok fazla çekinirler. Köpeklerin olduğu alana kolay kolay yaklaşmazlar. Sansarların bir diğer korktukları hayvan yırtıcı kuşlardır. Yırtıcı kuşlar sansarlar için bir tehdit unsurudur. İnsanların yoğun olduğu bölgelere sansarlar yaklaşamazlar ve kendilerine avlanacak farklı bölgeler ararlar. Sansarlar köpek, yırtıcı kuş ve insan unsurlarından korkar.

Sansar Neye Gelmez?

Sansarlar yukarıdaki içeriğimizde söylediğimiz gibi köpek, yırtıcı kuş ve insana unsurlarından korkarlar. Böylece Sansar Neye Gelmez? sorusunun cevabı da köpek, insan ve yırtıcı kuş gibi tehdit edici unsurların bulunduğu bölgelere gelmezler. Kümesin etrafı köpek koruması altında olduğu zaman, sansarlar köpeğin kokusunu aldıklarında o kümese asla yaklaşmazlar.

Sansar İnsana Zarar Verir Mi?

Sansarların kümesten uzak tutmanın bir yolu daha vardır. Sansarlar bazı kokulardan hiç hoşlanmazlar. Sevmediği kokulardan bir tanesi naftalin kokusudur. Kümesin etrafına ve açık yerlerine naftalin dökmeniz yeterli olacaktır. Böylece kokuyu fark ettikleri anda o bölgeden uzaklaşacaklardır.

Kümes veya çiftliği sansarlardan koruma yöntemlerini artık biliyoruz. Bu durumda bazen Sansar İnsana Zarar Verir Mi? sorusu akıllara gelebiliyor. Sansarlar insanlara zarar vermezler. Sansarla karşılaştığınızda korkulacak bir durum olmadığını bilmenizde fayda vardır.

YouTube video
YouTube video

Genel veya Bankalar adlı kategorimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın