Senetle Alışveriş Yapılan Mağazalar (KREDİ KARTSIZ)

Bir çok birey, senetle alışveriş yapılan mağazalar konusunda bilgi almak isteyebilir. Kişiler, elden taksit yapan mağazalar ile eldeki senetleri (çekleri) bozdurarak nakit paraya çevirebilir. Çekin zamanı gelmediği halde kesinti uygulanarak, acil nakit ihtiyacını giderek kurumlar, şirketler olduğu kadar bireysel insanlar da bulunuyor. Önemli konular arasında olan senetle alışveriş kısmı sayesinde nakit arayışında olanlara büyük kolaylıklar sağlanabilir.

Senetle Alışveriş Yapılan Yerler

Günümüzde cep telefonu, televizyon, beyaz eşya gibi malzemeleri almak isteyen kullanıcıların karşılaştığı en büyük sorunlardan biride bu malzemelere getirilen taksit yasaklarıdır. Son zamanlarda BDDK (bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu) tarafından azaltılan taksit yasakları sonucunda özellikle telefon satışlarında ciddi anlamda azalmalar yaşanmıştır. BDDK tarafından getirilen taksit sınırlarından dolayı ihtiyaçları olan malzemeleri alamayan vatandaşlar, çareyi senetle satış yapan mağazalara yönelmekte bulmaktadır.

Senetle alışveriş yapmak başlı başına bir risktir, fakat eğer senetle alışveriş yapmakta ısrarlıysanız günümüzde yüz yüze senetli bir şekilde satış yapan birçok büyük firma vardır bu firmalardan alışveriş yapabilirsiniz. Kesinlikle ve kesinlikle tefeci, faizci gibi illegal yollar ile ticaret yapan kişilere bulaşmamanızı öneriyoruz.

Senetle alışveriş yapmak isteyen kişilerin, senetle alışveriş yapmak istemesinin en önemli sebebi bankaların kendisine kredi vermeyeceğini düşünmesidir. Fakat günümüzde birçok banka ev hanımlarına, esnaflara hatta sicili bozuk olanlara dahi kredi vermektedir. Yani senetle alışveriş yapmaya çalışmadan önce bankalardan kredi çekmeyi denemek ihtiyaçlarınızı daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gidermenizi sağlayacaktır.

Sicili bozuk olanlara kredi veriliyor mu?

Günümüzde birçok banka sicili bozuk olan vatandaşlara kredi vermektedir. Sicili bozuk derken herhangi bir bankadan çekmiş olduğu krediyi ödemekte zorluk çeken kişiler kast edilmektedir. Eğer siciliniz bozuksa ve bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız kesinlikle aylık olarak belgelenebilir bir geliriniz olmalıdır, aksi takdirde bir bankadan kredi çekmeniz çok zorlaşacaktır.

Akbank, TEB, Garanti, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıflar Bankası (VakıfBank), Ziraat Bankası gibi bankalar sicili bozuk olan vatandaşlara kredi vermektedir. Fakat verilen kredi tutarı ve faiz oranı sizin sicilinize göre değişiklik göstereceği için en doğru bilgiyi banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartsız Taksit Yapan Teknoloji Mağazaları

Vatandaşlardan çoğu da kredi kartına sahip olmayabilir. Bu durumda kartı olmayan bir bireyin acaba nasıl alışveriş yapacağım sorusuna yanıt arayışına girmekte. Zira yüksek tutarlı bir ürünü almak isteyen bireyin, bunu taksitlendirmek düşüncesi imkansızdan ötedir. Ancak son zamanlarda bazı mobilya veya teknoloji mağazalarında büyük afişler aracılığı ile görmekteyiz. ” Kredi kartsız taksit ile telefon satışları başladı ” veya mobilya gibi ürünler göz önünde tutulmakta.

Bu durum sizleri yanıltmasın zira yapılacak olan alışveriş senetler dahilinde işlenmektedir. Senet ile alışveriş yapmak mümkün olup, ilgili taksit sayısı ve verilen tutarlar karşılaştırılmalıdır. Bu durumda nelerin yapılması gerektiğini de mağaza sahipleri veya yetkili kesimden öğrenmek mümkün!

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın