Senetle Motor Satan Yerler (Peşinatsız Taksitle Motor) 2024

Ekonomik anlamda çok ciddi bir dar boğazın içerisindeyiz. Benzin ve akaryakıt fiyatlarına her gün ardı ardına gelen zamlar herkesi yeni alternatiflere sürüklemeye devam ediyor. Hiç şüphesiz peşinatsız senetle motor satın alma da bu seçeneklerden sadece bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Peki bu imkandan nasıl yararlanılabilir?  Senetle motor satan yerler bulunuyor mu? Bu konu başlıklarını sizin için araştırdık.

Peşinatsız Senetle Motor Nasıl Alınır

Senetle motor satan yerler başlığı altında bunu mümkün hale getiren bir çok firma mevcuttur. Bu seçenekten yararlanmak için öncelikle uygun bir satıcı bulmanız gerekir. Hepsiburada, n11 gibi siteler kredi kartına uygun faiz oranları ile motor sahibi olmanızı sağlarken, kredi kartı kullanmıyorsanız bu seferde evkur, eminevim – birevim gibi adreslerden yararlanarak peşinatsız senetle motor alabilirsiniz.

Peşinatsız, senetle hızlı bir şekilde motor alabilmek için öncelikle karşılıklı güvenin tahsis edildiği bir satıcıya başvurmak gerekir. Örnek vermek gerekirse evkur, çoğunlukla kişinin kredi puanına bakarak ne kadar risk puanına sahip olup olmadığınızı incelemektedir. Uygun gördüğü durumlarda senet karşılığında motor vermektedir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda doğru bir adresi bulmak sanırım pek mümkün olmamaktadır.

Peşinatsız Taksitle Motor

Bir diğer konu başlığı ise peşinattır. Eğer bir adresten yada motor satışı yapan herhangi bir yerden taksitle bile motor satın almak isteseniz sizden belli bir miktar peşinat istenir. Bu birazda motor şirketi ile doğrudan alakalı bir durumdur. Özellikle yabancı – ithal olarak gelen motorlar söz konusu olduğunda istenen bu rakamın motorun %70’ine kadar yükseldiğini söyleyebiliriz. Yalnız Türkiye merkezli motor bayilerinde bu rakam çok aşağılara inebilir.

Yerel Motor Bayileri

Bir diğer peşinatsız şekilde motor alacağınız adres hiç şüphesiz yerel bayilerdir. Aynı evkur mantığı ile çalışmalarını sürdüren bu bayiler hızlı bir şekilde motor almanız için pek çok alternatifi bir arada sunar. Bu gibi değişkenler söz konusu olduğunda bulunduğunuz şehirden hızlı bir şekilde peşinatsız motor satın alabilmek için derinlemesine bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bulunduğunuz il yada o ilin bağlı olduğu bölge müdürlüklerinde düzenli olarak motor kampanyalarının yapıldığını da belirtmek gerekmektedir. Bunlara da bir göz atmanız faydanıza olacaktır.

 

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın