Senetle Para Veren Yerler Nerede? (Senetle Kredi Verenler)

Senetle kredi verenler genelde iş adamları olsa da, bazen kuyumcular da senetle para vermektedir. Ancak senet işi sanıldığı kadar kolay değildir burada güven fazlası ile önemlidir. Tanımadıkları kişiye senet imzalamak biraz mantıksız bir yatırım aracı olabiliyor. Zira parayı aldıktan sonra ortadan kaybolan binlerce kişi olmakla beraber, üzerine kayıtlı hiçbir şey mal olmadığında senet veren şahıs fazlası ile zarar etmektedir.

Senetle Kredi Verenler

Uzun yıllardır insanların birbirine para verirken ya da bir mal satarken güvenlik amaçlı tercih ettiği senetler vardır. Senet firma ya da kişiler tarafından karşılıklı olarak yapılır, eğer borçlu alacaklıya borcunu ödemezse alacaklının bu konuda bir yaptırım yapma hakkı ancak senet ile mevcuttur. Bu yüzden senet ile para sağlayan bazı kişiler mevcuttur. Piyasada bulması zor olan bir takım kişiler senetle para sağlamaktadır.

Bankalar her zaman en güvenilir ve yasal para sağlayan kurumlardır. Bankalarla kötü bir geçmişi olan ya da kredi notunun düşük olmasından dolayı bankadan para alamayan kişiler farklı alternatif yollara başvurmaktadır. Senetle para veren kişiler genellikle tefecilerdir. Bu kişiler tıpkı bankaların faiz oranları gibi size sağladığı para karşılığında bir takım maddi çıkar sağlamaktadır. Bu kişilerle alışveriş yapmak yasal olmadığı için hukuki açıdan da suç teşkil edebilmektedir. Bu yüzden eğer kafanızda böyle bir düşünce varsa tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında yine de merak edenler için yazımıza devam edelim.

Bankalardan kredi almak günümüzde oldukça güç bir duruma gelmiştir. Bankalardan kredi alabilmek için öncelikle kredi notunun oldukça yüksek olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olması bankaların size kredi verme ihtimalini arttıracaktır. Bu yüzden pek çok kişi senetle kredi almanın yöntemlerini araştırma yoluna gitmiştir. Senetle kredi almak kimine göre bu bağlamda en uygun olan alternatif olsa da kimine göre gereksiz ve risklidir. Bizler de objektif bir şekilde başlıkta yer alan bilgiyi sizlere aktarmak üzere araştırma yaptık.

Senetle Para

Senetle para veren kurumlar ve yerler her zaman resmi değildir. Resmi olmayan ve yasal işlem yapmayan kurum ya da kişilerin de sizi dolandırma ihtimali her zaman mümkündür. Bu yüzden senetle para veren yerlerle iletişime geçerseniz son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Zira burada yaşayacağınız en ufak bir sıkıntıda herhangi bir hukuki yola başvurmanız mümkün değildir. Bu yüzden son derece dikkatli olmalısınız.

Senetle para veren yerler piyasada nadir de olsa vardır, ancak bu finansman sağlayacak olan kurumlara ulaşmak BDDK tarafından denetlenmeyen yasal olmayan kurumlardan senet karşılığında maddi destek almak her zaman sizi sıkıntıya sokacaktır. Bu yüzden kesinlikle böyle bir yanlışa düşmemenizi, tanımadığınız kişilere senet imzalamamanızı tavsiye ediyoruz. Bu alanda hizmet veren faktoring şirketleri vardır, faktoring şirketlerini tercih etmek size daha büyük avantaj sağlayacaktır.

Senetle Kredi

Borç para alırken tanımadığınız kişilerle asla diyaloğa girmemenizi, tanımadığınız kişilere asla imza karşılığı bir senet imzalamamanızı tavsiye etmekteyiz. Daha çok resmi ve yasal olan kurumlarla irtibatta olmanızı tavsiye ediyoruz. Senetle kredi veren yerler oldukça fazla olup, en mantıklı çözüm faktöring şirketleridir. Zira burada hem faiz oranları düşük, hem de daha güvenlidir. Tefecilerden ise buradan para bulmak daha da kolay gelecektir sizlere.

Bankalar arası iletişim merkezi tarafından paylaşılan kredi notu ile artık bankalar kişinin kredi notunu rahat şekilde görebilmekte bu yüzden eğer sicilinde olumsuz bir durum varsa anında müdahale etmektedir. Bu da bankalardan kredi almayı güç hale getirip, senetle para veren kişi ya da kurumları ise cazip duruma sevk etmektedir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın