Senin Bankan Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Senin bankan müşterileri kartsız para çekme işlemini nasıl yapacaklarını öğrenmek isteyebilir. Zira QR kodu ile bankamatik üzerinden kartsız olarak hesabınızdan para çekebilirsiniz. Daha önceki bir çok konumuzda senin bankan ile ilgili sizlere fayda sağlayacak bilgiler paylaştık. Bu yazımız yine senin bankan ile ilgili olup işinize yarayacağını düşündüğümüz bir yazıdır. Bu yazımızda senin bankan kartsız para çekme ile ilgilidir.

Kuveyt Türk hizmeti olan Senin Bankan ile masrafsız bankacılık hizmeti sunan ender bankalar arasında. Bu nedenle para gönderme eft havale gibi işlemlerinizde ücret vermemek adına bu gibi şubesiz bankacılık hizmeti sunan senin bankan ile çalışabilirsiniz.

ATM’den Kartsız Para Çekme

İnsanlık hali çoğu zaman bir yere gideriz ve kartımız yanımızda bulunmayabiliyor. Daha da önemlisi bazen güvenlik amaçlı gittiğimiz bazı yerlere kartlarımızı yanımızda bulundurmayız. Böyle durumlar için senin bankan oldukça güzel bir çözüm sunuyor. Sahip olduğunuz senin bankan mobil şube ile tüm Kuveyt Türk ATM’lerinden kartınız yanınızda bulunmasa dahi çok kısa bir süre içerisinde paranızı çekebilirsiniz. Yani kısacası senin bankan hizmetinde para çekmek için karta ihtiyacınız yok.

Teknolojide mobil çağın gelmesi sonrasında insanların çoğu tüm bankacılık işlemlerini mobil cihazları üzerinden yapmakta. Para transferi, fatura ödemeleri ve kredi kartı gibi akla gelebilecek hizmetleri, şubesiz bankacılık ile yapmak mümkün.

Peki Senin Bankan’da Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aşağıda paylaşacağım maddeleri doğru bir şekilde yaparsanız çok kısa bir zamanda kartsız bir şekilde para çekebilirsiniz. Sizleri fazla sıkmadan nasıl para çekebileceğinizi anlatayım.

  • Mobil şubeye giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan ” QR kod ile para çek” menüsüne tıklıyorsunuz.
  • Hesap seçimi yapıyorsunuz ve çekmek istediğiniz tutarı giriyorsunuz.
  • ”ileri” tuşuna bastıktan sonra ATM’den ”5” tuşuna basınız ve ekranda çıkan QR kodu cep telefonunuzun kamerasına okutunuz.
  • Paranızı çekin ve fişinizi alın.

Bütün bu anlattıklarımı doğru bir şekilde yaptıysanız kartsız para çekme işlemini doğru bir şekilde yapmış ve paranızı almışsınız demektir. Artık günümüzde banka kartlarını kullanmak istemeyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle akıllı mobil telefonlar sayesinde bankanın resmi uygulamasını indirerek, bankacılık hizmetlerini yapmaktalar. Sizlerde banka şubelerine gitmeden tüm işlemlerini anlık olarak yapmak istiyorsanız, hemen bankanın mobil uygulamasını indirmeniz yararınıza olacaktır.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın