SGK Hasta Bezi Geri Ödemesi Ne Kadar 2021

SGK hasta bezi geri ödemelerini alabilmeniz için gerekli evrakları biliyor musunuz? SGK hasta bezlerinin ücretlerini karşılamakta. 2021 hasta bezi yardımı için ilgili tutarı alanlar, 2021 hasta bezi yardım parasının da ne kadar olacağını şimdiden merak etmekte.  SGK tarafından genelde hasta bezi vermek yerine çoğu durumlarda 290 TL olacak şekilde 2 ayda bir ödenek veriliyor. Kişiler dilerse bunu hasta bezi olarak da alabilir. Bunun için verilecek bez adeti 240 adet ile sınırlıdır.

Sgk hasta bezi ödemesini hangi şartla veriyor?

Hasta Bezi özelikle 65 Yaşın üzerinde olan bir çok hastanın ihtiyacı olan üründür. Peki hasta bezinin SGK tarafından ödenen para nasıl alınır? Bu işlemler için aşağıdaki evrakların resmi olarak toparlanıp ilgili birime bildirilmesi gerekmektedir.

Bir çok vatandaş, doğan çocukları için devletin yardım ettiği çocuk bezi parası dahil hasta bezi yardımını da sorgulamakta. Hali ile vatandaşlar, başvuru evrakların neler olduğunu merak edebilir. Bu nedenle birçok vatandaşın aklında SGK hasta bezi parası ne kadar ödüyor başvuru şartları neler kimler yararlanabilir tarzında sorulara yanıt arayışında.

E-devlet Üzerinden SGK Hasta Bezi Ödeme Sorgulama

Birçok vatandaş ise başvuru sonrasında ödemelerin ne zaman yapılacağını veya edevlet üzerinden sgk hasta bezi ödeme sorgulama işleminin mümkün olup olmadığını sorgulamakta. Zira sgk hasta bezi ödemesi sorgulama aşamasında edevlet şifresi ile öğrenmek mümkün. Öncelikle www.turkiye.gov.tr adresine hastanın TC numarası ve edevlet şifresi ile giriş yapılmalıdır. Sonrasında E-hizmetler bölümünden Sosyal güvenlik kurumu denilen SGK kısmı seçilerek, tedavi bilgiler sorgulama sekmesine giriş yapılmalıdır. Son aşamada ise sgk hasta bezi ödemesi sorgulama kısmına tıklayarak bu ay ki, ödemenin durumuna bakabilirsiniz.

Edevlet şifresi olmayanlar en yakın PTT postane şubesine giderek, hastanın yani bez parası alacak olan şahsın TC kimlik kartını göstererek 2 TL ücret verilmesi sonrasında yeni edevlet şifresi alabilir.

Sgk Hasta Bezi İçin Gerekli Evraklar Neler?

– Almış olduğunuz hasta bezinin faturası alınmalı ve fatura üzerinde alınan hasta bezinin miktarı yazılmalıdır.

– Uzman doktor kaşeli, imzalı Hasta bezi ihtiyacı olduğunu beyan eden reçete düzenlenmeli. Reçete’de 1 aylık 120 adet olmalıdır gibi bildirim olmalıdır. Son mevzuata göre 2 aylık olmak üzere 240 adet Hasta bezi verilmektedir.

Sağlık kurulu raporu(Aslı gibidir ibareli olmalıdır ve her ay alınmalıdır.)

Kimlik Fotokopisi, Üzerinde T.C numarası yazılmalıdır.
Üste belirtilen evraklar tamamlanarak ile bağlı olan sağlık müdürlüklerinden başvuru yapıla bilinir.

Hasta bezini fatura kesebilen tüm market, eczane, veya medikal ürün satan firmalardan alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz..

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın