Sicili Bozuk Olan Köylüye Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük veya sicili bozuk olan bireylerin kredi alması oldukça zordur. Ancak devlet destekli kredilerde bu şartlar aranmamakla beraber, sicili bozuk olan köylüye veya çiftçiye kredi imkanı sunulmakta. Bu nedenle köylüye kredi veren bankalar konusunda sizlere sunacağımız bu bilgiler sayesinde hızlıca kredi onayı alabileceksiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi alabilmek için gerekli olan en temel şartlardan birisi sicilin temiz olması gerektiğidir. Köylüye kredi veren bankaların neler olduğu ve sicili bozuk olsa bile köylüye kredi veren bankalar konusunda sizleri bilgilendirici bir yazı yazmayı hedefledik. Bu nedenle aşağıdaki yönergeleri kullanarak kolayca kredi alma imkanı şansınızı yükseltebilirsiniz.

Köylülerin ekonomik destek alanında büyük ihtiyaçları vardır, köylüler yaşamlarını çok daha konforlu ve kaliteli şekilde devam etmeleri için ekonomik refah seviyesi büyük önem taşımaktadır. Köy işleri ile ilgilenen ve yaşamlarını bu alanda devam ettiren bireyler eğer ödemelerini çeşitli sebeplerden dolayı aksatmış ise bankalardan kredi alma durumları da bu bağlamda riskli olmaktadır. Çünkü bankalar her zaman borcuna sadık ve almış olduğu krediyi gününde ödeyen müşterilere öncelik tanırlar, eğer sizler de ödemelerini aksatmak ve bu bağlamda ödeme yapmayarak ödeme günlerini hep geciktirerek kredi puanınızı düşürdüyseniz kredi alma durumunuzu da riske atmış sayılıyorsunuz.

Bankayla Sorunu Olanlara Kredi

Bankalardan kredi almak için yine de şansınız hiç yok değildir, ülkemizde faaliyet gösteren büyük ve köklü bankalar her zaman daha fazla müşteriye kredi sağlamaktadır, bu bankalar risk faktörlerini müşterileri ile paralel şekilde dağıttığından daha fazla müşteriye rahat kredi sağlayabilmektedirler. Sizler de eğer kredi puanınızın düşük olduğunu düşünüyor ve siciliniz bu konuda bozuk olduğunu fark ettiyseniz büyük bir banka ile görüşerek kredi çekme talebinizi iletebilirsiniz.  Yaşamınızı daha olumlu şekilde devam ettirmek, kredi desteği alarak gerek işinizi gerekse diğer ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız kredi çekebilmek için köklü ve büyük bankalarla görüşerek şansınızı denemeniz mümkün. Ancak bu konuda “kredi onayı alırsınız “ gibi bir cümle ne yazık ki kuramıyoruz. Yine de şansınızı denemekte fayda var.

Sonuç olarak bakıldığında kırmızı çizgi yiyen veya kredi notu düşük olanların kredi çekmesi kosgeb kredileri ile mümkün. Devlet destekli kredi başvurularını kosgeb ile takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Buradan kredi onayı aldığınızda hem ilk yıl geri ödemesiz hem de sonraki yıllarda kredi taksitleri  3 ayda bir olacak şekilde 36 aya kadar taksitlendirme imkanı var. Bunun için girişimci olmanız gerekiyor ayrıca esnaf olarak da faizsiz kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın