Sıfır Faizli Helal Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bireyler acaba helal olan kredi var mı ve bu krediyi veren bankalar hangileri şeklinde arama yapmakta bu nedenle sıfır faizli helal konut kredisi aramakta. %0 faizli konut kredisi başvurusu yaparak, hayal ettiği evi veya daireyi satın alarak bu amaçlarını gerçekleştirmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla olmakta.

Helal Konut Kredisi Veren Bankalar

Faiz dinimizde büyük haramlar arasında yer almaktadır. Harama bulaşmadan faizsiz konut kredisi avantajlarından faydalanmak pek çok kişinin hayalidir. Faizsiz ev kredisi ve konut kredisi almak isterseniz sizlere hangi bankaları tercih edebileceğinizi, hangi bankalar helal konut kredisi avantajı sunduklarını sizlere bu başlık altından paylaşmak istedik. Bankaların müşterilerine sunmuş oldukları özel helal konut kredisi avantajları pek çok bankada mevcuttur. Şimdi dilerseniz bu bankaların neler olduğunu ve sundukları helal konut kredisi avantajlarına biraz daha yakından bakalım.

Nakit imkanı bankaların helal konut kredisi avantajları özellikle katılım bankalarında mevcuttur. İslami kurallara uygun olarak işlemlerini yürüten katılım bankaları faizsiz olarak hizmet yürüttüğü bilinmektedir. Bu bankalarda kredi alan müşterinin dosya masraflarını ödemesi gerekecektir.

Sıfır Faizli Helal Konut Kredisi Veren Bankalar

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.: Bu banka kar payı oranına göre müşteriye sunduğu kredi miktarına göre kar payı ekleyerek ödeme almaktadır. Faiz yerine kar payı adı verilen sistem tercih edilmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş: Katılım bankalarından bir diğeri olan Kuveyt Türk de yine aynı şekilde İslami şartlara uygun olarak kar payı üzerinden müşterilerine kredi desteği sunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası A.Ş: Kar oranına göre müşteriye sunduğu kredi miktarı üzerinden geri ödeme talep etmektedir. Faiz yerine kar payı adı verilen sistemin tercih edilmesi İslami şartlara uygun bir kredi imkanı sunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş: Katılım bankalarının kar payı üzerinden çalıştığını biliyoruz. Bir diğer katılım bankası olan Türkiye Finans da çalışma ve kredi sağlama yönünden diğer katılım bankaları ile aynı işleyişi yürütmektedir. Kar payı oranına göre müşteriden belli miktar geri ödeme talep edilmektedir.

Vakıf Katılım A.Ş: Kar payı oranına göre hizmet yürüten bir diğer banka ise Vakıf Katılım’dır. Faiz yerine kar payı oranını tercih etmektedir.

Garanti Bankası: Faizsiz kredi miktarı en yüksek 2 bin lira. Yani tüketiciler 2 bin liraya kadar faizsiz kredi hizmetinden faydalanabilmektedir.

Halk Bankası: Kobilere özel olarak faizsiz kredi imkanı sunan halk bankası, pek çok KOBİ’nin işini büyütmesinde de büyük ölçüde finansman desteği sunmaktadır.

Denizbank: Hesaplarında otomatik olarak ödeme talimatı veren kişiler için bin liraya kadar faizsiz finansman hizmeti  sunmaktadır. Faizsiz olarak bin liralık bir kredi imkanı sunan Denizbank müşterileri için tek şartı otomatik ödeme talimatı vermeleridir.

Sonuç olarak faizsiz kredi veren kurumlar var mı? Diye baktığımızda, faiz yerine kar payı olarak sizden hizmet bedeli alan bankalar vardır. Sonuç olarak tüm banka türlerinde müşteri 50 bin liralık kredi aldığında geri ödeyeceği miktar 65 bin lira olmaktadır. Yani faizsiz kredi imkanı sunan banka yoktur. Bin ya da iki bin liralık gibi küçük miktarlarda kredi imkanı veren bankalar olsa da büyük ölçekli olarak faizsiz kredi imkanı sunan bankalar mevcut değildir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın