Sinema Bilet Fiyatları – 2023 (Güncel Fiyat)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği sinema bilet fiyatları, öğrenci sinema bilet fiyatları, kaç yaşa kadar sinema bileti ücretsizdir? benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Sinemada film izlemeyi herkes çok sever. Ama her sene değişen bu sinema biletleri sinema seven insanlar tarafından da mera edilmeye başlandı. Sinema bilet fiyatları ne kadar oldu diye araştırma yapan kişiler için söyleyebiliriz ki, bu fiyatlar her sene değişmektedir. Değişen fiyatlarda sinema salonlarına göre değişiklik göstermektedir.

Sinema bilet fiyatları
Sinema bilet fiyatları

Sinema Bilet Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Türkiye de en çok tercih edilen sinema salonları ve sinema bilet fiyatları ise 2023 senesi için şu şekilde açıklanmıştır;

  • Cinemaximum Tam Bilet : 49 TL
  • Cinemaximum Öğrenci Bilet : 39 TL
  • Cinemaximum Gold Class Tam Bilet : 93 TL
  • Cinemaximum Gold Class Öğrenci Bilet : 83 TL
  • Viealand AVM Cinemaximum Bilet : 35 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Öğrenci Sinema Bilet Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Öğrenci sinema bilet fiyatları 2023 ne kadar sorusunun cevabı bu bilet fiyatlarının şehirden şehre göre değişiklik gösterdiği yönündedir. Aynı zamanda bu bilet fiyatları şehirden şehre de farklı fiyat politikaları izler. Ama genel itibari ile öğrenci sinema bilet fiyatları en düşük 39 Türk Lirası iken en fazda da 85 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Ayrıyeten değişen bu sinema fiyatları, izleyeceğiniz salona ve filmin türüne göre de değişiklik gösterebilir.

Kaç Yaşa Kadar Sinema Bileti Ücretsizdir?

Özellikle de çocuklu aileler kaç yaşa kadar sinema bileti ücretsizdir diye araştırma yapıyor. Türkiye genelinde, çocuk filmleri kategorisi için 2 yaşını doldurmuş olan çocuklar sinema salonlara alınır. Ancak çocuklar için sinema biletleri ücretsiz değildir. Çocuklar sinemaya girerken sadece öğrenci indirimlerinden ya da sinema salonlarının belirlemiş olduğu kampanyalardan yararlanarak indirimli olarak sinema biletine sahip olabilirler.

YouTube video
YouTube video

TikTok Keşfete Düşme Etiketleri içeriğimizi incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın