Şirket Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekiyor?

Para olmazsa olmaz ekonomik araçlardan bir tanesi olmakla beraber, şirket kurmak veya iş yeri açmak için para kesinlikle gerekiyor. Zengin insanlar para kazanıyor ya fakir insan para kazanamıyor mu? HAYIR!!! Yeter ki para kazanmak isteyin, her türlü işin üstesinden gelebilenler zamanla zenginliğinde kapısını aralayacaklardır. En basit örnek ; inşaatlarda amele olan Ahmet, zamanla müteahhitin adımlarını takip ederek, okul okumadığı halde 3 yılda 18 daire ve 2 adet son model araç sahibi olmayı başarmıştır. Buradaki püf nokta ise parasız olarak girdiği bu sektöre borçlar ile işçilik karşılığında daire sunarak, müteahhitlik yolunda emin adımlar atması idi.

Şirket Kurmak İçin Zengin Olmak Şart Mı?

Yer yüzünde yaşadığımız dünyada maalesef herkes aynı ekonomik şartlara sahip olmuyor, çok üzücüdür ki zengin ve fakir ayrımcılığı işte tamda bizim bu yaşadığımız yer yüzünde fazlasıyla mevcut. Cebinizdeki paraya göre size bir değer verirler, paranız çoksa çok değer, azsa az değer görürsünüz. Bu kural hiç bir zaman değişmez, insanlar değişmediği sürece. İnsanların size olan tavırları cebinizdeki parayla doğru orantılıdır. Bu ayrımcılık dünyanın gelişmesine bağlı olarak çıkar ilişkilerinin kuvvetlenmesi sonucu olarak zengin fakir ayrımcılığını doğdu ve bu yüzden artık kim dost kim düşman belli olmuyor ancak kesin olarak bilmeliyiz ki düşmanlarınızın dostlarınızdan daha fazla olduğunu her zaman hatırlamalısınız. Unutmayın ki zengin ve fakir ayrımcılığı biz insanlar değişmediğimiz sürece her zaman var olacaktır.

Yukarıdaki dizelere ek olarak şirket kurmak için zenginlikten ziyade paranızın olması şart. Şirketin çalışanları dahil, ekonomik giderleri de kattığımızda orta bazlı maddi tutarlar oluşacaktır. Yemek, ulaşım derken sigorta masrafları ve kar zarar tablosu gibi kalemler ile orta sınıf bir muhasebeci tutmak içinde para gereklidir.

Şirket Kurmak İçin Ne Kadar Para Gerekiyor?

Burada bilinmesi gereken her şirket türüne göre bir piyasa fiyatının olması. Yani çalışan sayısı ve gider kalemlerini çıkarmanız durumunda 4 haneli rakamlar ile rahatlıkla bir şirket kurabilirsiniz. İlk kez şirket açma niyetinde olanlar şahıs şirketi açabilir.

Öte yandan şirketi kurduktan sonra şirketinize bir marka adı almanız gerekiyor. Ülkemizde patent konusu giderek önem kazandığı için sizden önce patent alan bir kişi dava açarak sizi zarara sokabilir. Bu yüzden şirket açmadan önce markanızı almanızı öneriyoruz. Marka arayışında iseniz sizlere şirket isimleri konumuz ile yardımcı olmaktayız.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın