SMS ile 10 bin TL Ziraat Bankası Kredi Alma Başvurusu

İlk 6 ay geri ödemesiz kredi alma başvurusu ziraat bankası ile mümkün olup, 10 bin TL tutarına kadar sms ile başvuruda bulunabilir, başvuru sonucunu sms ile de öğrenebilirsiniz. Pandemi sosyal yardım kapsamı tarafından sunulan teşviklerden bir tanesi olan düşük faizli krediler arasında gösterilen ziraat bankası 10000 TL kredi başvurusu devam etmekte. Başvuru yapmak için TIKLA

Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz 10 bin TL kredi yattı mı?

Başvurular nisan ayının ilk haftasından başlamakla beraber çoğu vatandaşın kredi sonucu henüz ulaşmamıştır. Ancak yeni yapılan başvurularda ise bayan ağırlıklı kullanıcıların kredi sonucu hızlıca gelmektedir. Bu da bizlere bayanlara öncelik verildiğini göstermektedir. Her hangi bir kadının ziraat bankası üzerinden 6 ay geri ödemesiz 10000 TL kredi başvurusu yaptığında gelen sonucun 5000 TL olarak onaylandığı gelen bilgiler arasında. Onaylanan krediyi çekmek için ziraat bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunun için sosyal mesafe kuralı dahilinde internet üzerinden ziraat bankası hesabı açmanız gerekiyor. Sonrasında ATM cihazına giderek ” kredi ödemeleri ” sekmesinden onaylanan kredinizi anında çekebilirsiniz.

Yoğun başvuruların halen devam ettiği gelen bilgiler arasında. Ancak kredi başvuru sonucu açıklanmayan sayısı oldukça yüksek olup, müşteriler ziraat bankası müşteri hizmetlerini sürekli olarak aramakta. Ancak salgın nedeni ile telefonda bekleme süresi saatleri bulabiliyor.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Sorgula

Bir çok vatandaş ziraat bankası destek kredisi sorgulama 2020 ziraat bankası 6 ay ödemesiz bireysel kredi başvurusu için nereden bilgi alacaklarını tam olarak bilmemekte. Bunu incelemek istediğimizde ziraat bankası müşterilerin sorgulama ekranı için ya internet bankacılığı ya da mobil şubeden başvurular sekmesinden başvuru takip butonuna basarak kredinin durumuna bakabilir. Çoğu vatandaşın başvuru sonuçları hala inceleme aşamasında olduğunun altını çizelim.

Temel ihtiyaç destek kredisi onaylananlar nasıl krediyi çekeceklerini tam olarak bilmediklerinden şikayetçi. Bu nedenle ziraat bankası olarak müşterilerine esneklik sağlamış olup, onaylanan kredi tutarını dilediği anda bankanın ATM cihazından tc numarası ve cep telefonuna gelen sms şifresi ile çekebilirler. Bunun için Ziraat Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr (Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan “Hemen Başvur” seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Ödeme Planı

Kredinin geri ödeme planına baktığımızda ise dikkat edilmesi gereken 36 ay vadeli olmasına rağmen ilk 6 ay geri ödenmemesi. Bu da vatandaşların taksit sayısını 30 ile çarpmaları gerekiyor. Buna göre 6 ay geri ödemesiz kredi ödeme planı çıkarılabilir. Bunları incelersek;

  • 10.000 TL Kredi Geri Ödemesi; İlk 6 ay geri ödeme yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 376 TL ödenmektedir.
  • 7.500 TL Kredi Geri Ödemesi; ilk 6 ay geri ödeme yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 282 TL ödeniyor.
  • 5.000 TL Kredi Geri Ödemesi; ilk ay 6 ay geri ödene yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 188 TL ödenmesi gerekmektedir.
Kredisi onaylanan ziraat bankası müşterileri, şubeye gitmeden de kredisini çekebilecek. Bunun için hangi cep telefonunda kayıt yaptırmış ise o cep telefonunu yanında götürerek, başvuru sahibinin TC numarası üzerinden gelen sms şifresi ile mevcut onaylanan kredisini alabilecek.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın