Solucan Gübresi Pazarlama – Solucan Gübre Satışı

Hayvan kredisi başvuruları yaparak hayal ettiğiniz iş fikirlerini gerçekleştirmek mümkün. Bu düşüncelerden biri de kolay para kazanma yöntemi olarak bilinen, solucan gübresi pazarlama firması kurmak. Solucan gübre satışı yaparak her ay 50 ile 65 bin TL para kazanmak mümkün!

Solucan Gübresi Pazarlama

Öncelikle şunu bilmenizde fayda olacaktır pazarlamacı olmak demek ikna kabiliyetin en üst düzeyde olması ve hızlıca para kazanma kapısını açma mesleği demektir. Yani elinizde bir ürün var ve sizler bu ürünü nasıl pazarlayacağını önceden hazırlamalı ve ona göre satış stratejisi yapmanız gerekiyor. Bir ürünü çok ucuz almış olabilirsiniz ancak satışta ikna kabiliyetiniz veya deneyiminiz yok ise o ürünleri satamaz ve elinizde kalacak ve de zarar etme durumuna geleceksiniz.

En kaliteli solucan gübresi üretimi yaparak veya aracı olarak pazarlama yapmak mümkün. Yeni açılan veya açmayı düşünen firmalara hatta şahıslara ulaşarak konu hakkında satış hazırlığına girebilirsiniz. Tarlada veya özel bahçelerde işletmelerini kuran bireyler veya firmalar kaliteli gübre almakta ve fiyat konusunda pazarlığa girmeden ürün alımı gerçekleştirmektedir. Alınan her kaliteli solucan gübresi sizlerin kasasına ek bir getiri sağlamaktadır. Hemen herkes solucan besleme ve üretiminin kolay olduğunu belirtse de, üretim aşamasında bir çok farklı sorunlar ile karşılaşabilir.

Solucan Gübresi Nasıl Pazarlanır?

Eğer ki girişimci iseniz elde ettiğiniz ürünleri ve depoda bulunan malzemeleri nasıl kullanacağınızı ve nerelere satacağınızı çok iyi bilirsiniz. Ancak amatör düzeyde iseniz kesinlikle girişimci eğitimi almanızda fayda olacaktır. Yani üreticiler, solucan gübresi nasıl pazarlanır veya elde ettiğim solucan gübresini nereye kime satabilirim sorusuna yanıt aramakta.

Birçok firma ve birey, solucan gübresi kullanımı ve gübre üretimi alım satışı hakkında bilgi arayışında. Bu nedenle aşağıdaki bilgileri kosgebkayit.co aracılığı ile sizlere sunmak istedik. Öncelikle bu gübreleri nereye satabileceğimize bakalım; Seracılar başta olmak üzere tarla işi ile ilgilenen kurumlar yani fidancılar, peyzaj kurumları ve meyve sebze işleten üreten firmalar. İşi ne kadar iyi yaparsanız hem kar marjınız hem de satış bazındaki solucan gübresi miktarınız artacaktır. Firmalar genelde solucan gübresi alırken kaliteli olmasına bakar. Kaliteden ne kadar ödün verirseniz başarı şansınız o kadar azalacaktır. Gübrelerdeki kalite artarsa, doğrudan verimlilik artacak ve bu da ürünü alan bireyin karına kar katacaktır. Karşılıklı tepki düşüncesi hakim olacağından onların aldığı kar, sizlere de yansıyacak ve bir döngü oluşacaktır. Solucan gübreleri ile uğraşan her birey, öncelikle kaliteli gübre imalatı yapmayı amaçlamalı.

Daha önceki konularımızda belirttiğimiz gibi kaliteli solucan gübresi üretimi aşamasında kaliteli solucan maması asıl etkendir. Bu nedenle tavsiyemiz solucan gübresi üretiminde solucan mamasının uygun bir kalite standart sahip olmasına özen gösterilmelidir. Süreklilik arz etmeyen satışlardan geleceği görmeden bir anda batma riski olabilir. Bu nedenle müşteri memnuniyeti aranarak, satışını yaptığınız solucan gübresi için müşteriler ile yakın ilişki kurmanız sizlerin yararına olacaktır. Bunu şu şekilde dile getirebiliriz; bir badana işi için adamı tutuyorsunuz sonrasında adam, badanayı eline yüzüne bulaştırıyor siz olsanız, bir daha o badanacıya iş verir misiniz? İşte asıl etkende burada bitiyor.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın