Modern technology gives us many things.

Şubesiz Bankacılık Nedir?

Şubesiz bankacılık; enpara, cepteteb, senin bankan örnekleri verilebilir.

Şubesiz bankalar sitesi olarak bu konuyu daha önce yazmamız gerekiyordu. Fakat elde olmayan nedenlerden dolayı şubesiz bankacılık üzerine bilgi vereceğimiz yazımız bu zamana kaldı. Ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan ve neredeyse müşterinin şubeyle ilişkisini tamamen kesen bu yeni bankacılık hizmeti ile hem müşteriler zamandan ve sıra kuyruğundan kurtuldular hem de bankalar birçok alanda tasarruf sağladılar.

  • Şubesiz bankalar arasında teb mobil bankacılık, garanti mobil bankacılık ve ticari bankacılık oldukça popüler olmaktadır.

Şubesiz Bankacılık Ne Demek?

Şubesiz bankacılık, müşterilerin banka şubesine gitmesine gerek kalmadan bütün işlemlerini internet üzerinden veya telefon  görüşmesi aracılığıyla gerçekleştirdiği oldukça yeni bir sistemdir.Ülkemizde şubesiz bankacılık için  aynı zamanda doğrudan bankacılık, masrafsız bankacılık ya da dijital bankacılık tabirleri de kullanılıyor.

Ülkemizde bu bu hizmet türünün başlamasıyla birlikte hızla tercih edilir olmasının nedenleri elbette oldukça fazladır. Her şeyden önce dijital hizmet türünde işlemler çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor ve masraflar çok ciddi düzeyde azaltılıyor. Hatta bazı bankalar masrafsız bankacılık işlemleri için herhangi bir ücret dahi talep etmiyorlar. Bu yeni sistemin en güzel tarafı bankalar arası bir rekabet getirmesini sağladı ve bunun meyvelerini de tüketiciler almaya başladı. Çünkü bankalar arasındaki rekabet müşterilere yaradı ve onları birçok masraftan kurtardı veya masrafları oldukça azalttı.

Mobil Bankacılık Hizmeti Veren Bankalar

İnsanlar da doğal olarak kendilerine fayda sağlayacak ücretsiz veya masrafın az olduğu dijital bankacılık hizmetlerini tercih etmeye başladılar ve oldukça da fayda görmeye başladılar. Gönül ister ki her bankanın bir şubesiz bankacılık hizmeti olsun. Bu şekilde hem bankalar hem de müşteriler birçok açıdan fayda görebileceklerdir.

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren mobil bankacılık sektör lideri enpara.com ve cepteteb diyebiliriz. Hemen ardından ise senin bankan gelmektedir. Çok yakın zamanda ise garanti one hizmet verse de, en fazla kitleye sahip olan enpara.com şubesiz bankacılık alanında liderliğini açık ara önde götürmektedir. Bu yazımızda şubesiz bankacılık nedir kısa bilgi vermeye çalıştık. Umarız ki verdiğimiz bilgiler fayda sağlamıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku