Şubesiz Bankacılık Nedir? Dijital Bankalar Hangileri 2022

Yeni nesil bankacılık arasında şubesiz bankacılık ön plana çıkıyor. Dijital bankalar birçok bankanın şubeye gitmeden müşteri kazanması demektir. Şubesiz bankalar sitesi olarak bu konuyu daha önce yazmamız gerekiyordu. Fakat elde olmayan nedenlerden dolayı şubesiz bankacılık üzerine bilgi vereceğimiz yazımız bu zamana kaldı. Ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan ve neredeyse müşterinin şubeyle ilişkisini tamamen kesen bu yeni bankacılık hizmeti ile hem müşteriler zamandan ve sıra kuyruğundan kurtuldular hem de bankalar birçok alanda tasarruf sağladılar.

  • Şubesiz bankalar arasında cepteteb, enpara.com, bonusflaş, dijital deniz, senin bankan

Şubesiz Bankacılık Nedir? Ne Demek? Ne Anlama Gelir?

Şubesiz bankacılık, müşterilerin banka şubesine gitmesine gerek kalmadan bütün işlemlerini internet üzerinden veya telefon  görüşmesi aracılığıyla gerçekleştirdiği oldukça yeni bir sistemdir.Ülkemizde şubesiz bankacılık için  aynı zamanda doğrudan bankacılık, masrafsız bankacılık ya da dijital bankacılık tabirleri de kullanılıyor.

Günümüzde şubesiz bankacılık adını dijital bankacılık olarak anılsa da, vatandaşların çoğu şubesi olmayan bankaların sanal ortamlarda bankacılık rolüne bürünmeleri anlamı çıkarmaktadır. Ancak şubeleri olduğu halde dijital bankacılık hizmeti veren bankaların sayısında ciddi bir artık yaşandı.

Ülkemizde bu bu hizmet türünün başlamasıyla birlikte hızla tercih edilir olmasının nedenleri elbette oldukça fazladır. Her şeyden önce dijital hizmet türünde işlemler çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor ve masraflar çok ciddi düzeyde azaltılıyor. Hatta bazı bankalar masrafsız bankacılık işlemleri için herhangi bir ücret dahi talep etmiyorlar. Bu yeni sistemin en güzel tarafı bankalar arası bir rekabet getirmesini sağladı ve bunun meyvelerini de tüketiciler almaya başladı. Çünkü bankalar arasındaki rekabet müşterilere yaradı ve onları birçok masraftan kurtardı veya masrafları oldukça azalttı.

Dijital Bankalar Hangileri 2022

İnsanlar da doğal olarak kendilerine fayda sağlayacak ücretsiz veya masrafın az olduğu dijital bankacılık hizmetlerini tercih etmeye başladılar ve oldukça da fayda görmeye başladılar. Gönül ister ki her bankanın bir şubesiz bankacılık hizmeti olsun. Bu şekilde hem bankalar hem de müşteriler birçok açıdan fayda görebileceklerdir.

Türkiye’de dijital banka var mı, diye soranlar olabilir. Ülkemizde enpara.com, dijital deniz, cepteteb örnekleri verilebilir. Öte yandan senin bankan da bilinen bankalar arasındadır.

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren mobil bankacılık sektör lideri enpara.com ve cepteteb diyebiliriz. Hemen ardından ise senin bankan gelmektedir. Çok yakın zamanda ise garanti one hizmet verse de, en fazla kitleye sahip olan enpara.com şubesiz bankacılık alanında liderliğini açık ara önde götürmektedir. Bu yazımızda şubesiz bankacılık nedir kısa bilgi vermeye çalıştık. Umarız ki verdiğimiz bilgiler fayda sağlamıştır. Pararix maddi destek başvurusu için TIKLA…

  • Enpara.com şubesiz bankacılık, sektöründe lider diyebiliriz. Zaten ilk dijital bankacılık hizmeti sunan enpara, QNB finansbank çatısı altında hizmet vermekteydi. Son yıllarda oldukça popüler olan enpara.com müşterilerine sunduğu özel fırsatlar ile tanınmakta. Özellikle havale, eft ve fast hizmetlerinden para transferi gönderimi kesintileri yapmamakta. Üstüne üstlük enpara kredi kartı hizmetini de devreye alarak, kart aidatı almayacağını beyan etmiştir.
  • Cepteteb.com dijital bankalar arasında gösterilen bir diğer bankacılık hizmetidir. Bu da tıpkı, enpara.com gibi hizmet vermektedir. TEB bünyesinde bulunan cepteteb son yıllarda müşteri çeken önemli bankalar arasında gösterilir. Öte yandan teb dijital kredi kartı ile internetten yapacağınız her harcamaya aylık 100 TL olmakla beraber 12 ayda 1200 TL bonus vermektedir. Her ay internet harcamalarının %10 ile 100 TL olacak şekilde anında geri iadesi bulunuyor.
  • Dijital Deniz şubesiz bankalar arasında bulunan denizbank çatısı altında hizmet veren bankalar arasında. Diğer şubesiz bankalara oranla geriden gelmesinin yanı sıra son aylarda kendisini oldukça fazla geliştirmiştir. Birçok hizmeti ve yeniliği bulabileceğiniz dijital deniz, kredi başvurusu, fatura ödemeleri, para transferleri gibi birçok bankacılık ürün ve hizmetlerini sunar. Dijital deniz başvurusunu net üzerinden yapabilirsiniz.
  • Seninbankan.com Kuveyt Türk bankası çatısı altında hizmet veren seninbankan.com da dijital bankalar arasında gösterilir. Mobil uygulamasının acil olarak geliştirilmesi önerimiz dahilinde şubesiz bankacılık olarak tüm banka hizmetlerini sunar. Yatırım ürünleriden olan gümüş ve çeyrek altın gibi ürünleri de alım satımını bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Para transferlerinden ücret almayan seninbankan, günümüz şartlarında önemli bankalar arasında gösterilir.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın