Süt Bank Projesi Nedir? Ödemeler Yapılıyor Mu?

Bir çoğumuz sanal ortamda gerçek para vererek, yüksek kar marjı verildiği düşüncesi ile yatırım yapabiliyoruz. Hali ile bazen gerçek dışı vaatler bizleri yanıltabiliyor. Bunlardan biri de süt bank projesi idi.

Süt Bank Projesi

Belli dönemlerde farklı isimlerle pek çok firma yatırım yapmak isteyen kişilere faizsiz kazanç imkanı sunmaktadır. Bunlardan en bilindik örneklerinden birisi de çiftlik bank örneğidir. Son yıllarda en büyük infiale yol açan durumlardan birisi olan çiftlik bank dolandırıcılığı pek çok kişiyi ciddi şekilde mağdur etmiş, gerek kişilere bireysel zarar verip gerekse ülkeyi ekonomik anlamda büyük bir zarara uğratmıştır.

SÜTBANK da yine bunların başka bir örneğidir. SÜTBANK adı altında yürürlüğe giren, yine pek çok kişinin canını yakan bu firma ÇİFTLİK BANK mağdurlarını tekrar dolandırdığı iddia edilmektedir.

Son günlerde çıkan haberlere göre pek çok SÜTBANK yatırımcısı mağdur olmuş, yüzlerce kişiye ineklerin öldüğünü ve ödemelerin yapılamayacağı mesajı atılmıştır. Hal böyle olunca yatırımcılar da SÜTBANK’ın ineklerine icra yolu ile el koymaya başladı.

Bu haberler bize gösteriyor ki bu tür saadet zincirleri hiçbir zaman yatırımcıya bir kazanç sağlamıyor tam aksine ciddi şekilde büyük kayıplara, ekonomik zararlara ve psikolojik tahribatlara sebebiyet veriyor. Bu yüzden yatırımcıların uyanık olmasını bu tür saadet zinciri adı altında hizmet veren kurum ve kişilere asla itibar etmemesini önermekteyiz.

Süt Bank Şikayet

İnsanların farklı umutlar beslemesine yol açarak hem paralarını alan hem de umutlarını çalan pek çok saadet zinciri vardır. Biz bunlara kopan saadet zincirleri diyoruz. 1982 yılından itibaren günümüze kadar kurulan ve pek çok kişiyi mağdur eden kopan saadet zincirlerini sizler için araştırdık.

  • Banker Kastelli
  • Jet Fadıl
  • Jetkent Sitesi
  • Yerli Otomobil İmza
  • JetpaSpor
  • Caprice Gold Bayrampaşa
  • Caprice Gold Maldivler
  • Kenan Şeranoğlu ve Titan Saadet Zinciri
  • Çiftlik Bank

Bu tür saadet zincirleri toplumun her döneminde meydana gelmiş, maalesef ki insanların daha fazla para kazanma hırsı ile gözlerini kör ederek ellerindeki paraları da kolay şekilde almışlardır. Bunların en bilindik örnekleri yakın geçmişte yaşandı. Çiftlik bank örneği ile 511 milyon lira ülkemiz zarara uğradı. Halkın bu tür durumlara karşı bilinçli olması, yasal olan hiçbir şeye para yatırmaması gerektiğini bir kez daha bize gösterdi.

Bir yatırım ya da firma yeni kurulduğu dönemde pek çok kişi tarafından iyi olduğu söylenebilir, bunlara asla kanmamalı ve itibar edilmemesi gerekiyor. İşler ters gidebilir, hesaplar birbirini tutmayabilir, bu yüzden çiftlik bank projesi gibi projelerin tümüne karşı ön yargılı davranmalı ve neye nasıl para yatırdığımızı bilmeliyiz.

Süt Bank Gibi Yatırım Yapmak

SÜTBANK adı verilen saadet zinciri ise Çiftlik bankta dolandırılan pek çok kişiyi tekrar dolandırdığı ortaya çıkmıştır. Halkımız bu konuda dikkatli olmalı, saadet zinciri ve türevlerine asla itibar etmemelidir. Aksi halde hem kendilerinin canı yanarken hem de psikolojik olarak büyük yıkım yaşanabilir. Dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.

Sonuç olarak bakıldığında bu gibi yatırımlar aslında kazançlıdır. Ancak iş veren dediğimiz kesim dahilinde işlerini tam yapmalarını dahilinde gerçek olmaktadır. Yani parayı yatırdığımız kurum, gerçekten de işlerini tam yapacaksa kar marjından sizlere verebilir. Ancak böyle yüksek bir tutar veya oran olmayıp, ticarete yakışacak bir oran olmalı. Bir yatır 1,5 al şeklinde olanlardan kaçının.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın