Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti 2020

Hayvancılık kredilerinden bir tanesi yani destekleme konusunda tavuk çiftliği kurulumu da vardır. 2020 tavuk çiftliği kurulum maliyeti konusunda bu bilgiler sayesinde ne kadar sermayenin gerekli olduğunu öğrenebilir ve nasıl bir yol haritası çizeceğinize de yardımcı olacağız. Tavuk çiftliği kurulum maliyeti hesaplanırken, beslenecek tavuk sayısı büyük öneme sahiptir. İlk kez bu sektöre girme düşüncesinde olanlara tavsiyemiz ilk aylarda düşük miktarlardaki tavuk ile başlanılmalı ve buna göre zorlukların neler olduğunu öğrendikten sonra tavuk sayısı artırılmalıdır. Bu nedenle tavuk çiftliği kurmak isteyenler ilk başlarda 500 veya 750 adet tavuk ile yola girmelidir.

Tavuk Çiftliği Kurulumu

Organik beslenmenin çok değerli olduğu son zamanlarda, özellikle genç girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği Tavuk Çiftlik sektörü nedir ? Maliyeti, işleyişi, herkes tarafından yapılabilir mi ? İşte bu sorulara detaylıca yanıt bulacağız.Öncelikle bu sektöre başarılı olmak için ciddi çalışma eforu sarf etmeniz gerekmektedir.İşinizin tabiri caiz ise ham maddesi canlı hayvanlar olduğu için bakımı,tüketim ihtiyaçlarıyla standart bir iş üzerinde mesuliyet üstlenmek durumundasınız.Bu kriterlere uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, çok merak edilen Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti nedir ? Bu konuya yer verelim.

Uygun fiyatlı tavuk çiftliği kurmak ve işletmek isteyenlere tavsiyemiz prefabrik tavuk çiftliği kurulum maliyetine odaklanmalılar. Zira bu metot ile çok para cebinizden çıkmadığı gibi işi kısa sürede kavrama düşüncesi de doğacaktır. Örnek bir hesaplama yaparsak;

  • 5.000 tavuk kapasiteli kümes 100000
  • 3.000 tavuk barınabilen prefabrik çiftlik; 68000
  • 2.000 hayvan kapasiteli kümes fiyatı 45000
  • 1.000 tavuk kapasitesine sahip prefabrik tavuk çiftliği 25000
  • 500 tavuk barınabilecek şekilde tavuk çiftliği kurmak isteyenlere verilen fiyat ise 15 bin lira civarındadır.

Tabi buradaki fiyatlar firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Bizim aldığımız bu fiyat aralıkları, bize yakınlık ve ham maddeye çok yakın olmamızdan dolayıdır.

Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum

Öncelikle tavuk çiftliği kurulacak arazinin büyüklüğüne göre fiyat verilmektedir. Bu durumda çiftlik kurulacak araziye kurulumu yapacak firmalarla iletişime geçerek, ücretsiz keşif yaptırmanız gerekmektedir.Yine çiftlik sektörünü inşa eden firmalarla iletişim halindeyken, arazi ölçünüzü tam olarak belirtip, keşif yaptırmadan da fiyat alabilirsiniz.Ama tüm bu işlemler öncesinde sahip olduğunuz arazinin Tavuk çiftliğine uyumlu olup olmadığını bulunduğunuz ildeki ilçe tarım müdürlüğüne gidip öğrenmeniz sizi için yararlı olacaktır. Konumuzun başında da belirttiğimiz üzere çok tercih edilmeye başlayan bu sektörde, yeterli sermayeniz yok ise endişelenmeye yada umudunuzu yitirmenize gerek yok diyebiliriz.Eğer devletin desteklediği bir il içerisinde çiftlik kuracaksanız devlet destekli kredi alabilirsiniz. Çünkü ülkemizde Tavuk Çiftliği projelerine devlet destekli krediler çok daha kolay alınabiliyor.( İç Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz bölgeleri sıklıkla ve kolay kredi alınabilen bölgelerdir.)

Bir diğer sevindirici haber, bu sektör için kredi çekmeniz gerekiyor ise, kredi kampanyalarını mutlaka araştırmalısınız.Sebebi ise bazı kredilerin geri ödemesiz avantaja sahip olmasıdır. Eğer düzenli,istikrarlı,kontrol ve takip hissiyatınızı bu iş üzerinde uygularsanız, bu sektörde çok önemli noktalara gelebilir, hayal veya tahmin ettiğiniz uzun soluklu kazançlara çok erken sürede katlanarak ulaşabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın