Tefeci Arıyorum 2021 (Tefeci Telefon Ve Adresleri)

Borç para veren tefeciler telefon numarası dahil bir çok işlemi artık buradan öğrenebilirsiniz. Bireyler genelde tefeci arıyorum sorusuna yanıt aramakta. Hali ile senetle para veren tefeci telefonlarını ve senetle borç veriyorum kişilerini sorgulamakta. Bizde araştırmalarımız sonucu İstanbul Anadolu Yakası ve Ankara tefecileri dahil bir çok ilde bulunan tefecileri araştırdık.

Tefeci Arıyorum

Tefeciler sadece bir ilde veya bölgede bulunmaz yani İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük kentler dahil yurdun tamamında tefeci bulunmaktadır. Ancak şunu hatırlatmakta fayda var; tefecilerin yaptığı para satışı kesinlikle yasal değildir. İlgili mevzuata bakıldığında bu gibi şahısların yapmış olduğu işlemler vergisini ve yasal işlemleri yapmadığı için illegal sınıfına girer. Ülkemizde meşhur tefecilere baktığımızda tefeci mustafa ve tefeci ahmet olmakla beraber bunların iletişim numaralarını da buradan öğrenebilirsiniz. Tefeci demek senet kağıtlarını akıllara getirmektedir. Bu nedenle boş senet kağıtlarına imza atan sazanların ağlarına düşürerek verdiği paranın en az 10 katını kaldıran kişilere de tefeci deniliyor. Bu yüzden tefecilerin tamamı sivri zekalı ve zarar etmeyen şahıslardır.

Tefecilerin çalışma mantığı bankalar gibidir. Ancak faiz oranları bankalardan kat ve kat fazladır. Burayı tercih edenlerin tamamı ya kredi notu düşük ya da banka kara listesinde olan yani bankaların kredi vermediği şahıslardır. Hali ile acil nakit para ihtiyaçlarında bunların aranması ortaya çıkar. Acaba en yakın tefeci nerede şeklinde arama yaparak, tefeci arıyorum soruları bizlere yöneltiliyor. Bizlerde size yol yordam göstererek legal tefecilerin nerede olduğunu gösteriyoruz. Tefeciler geneli itibari ile bankalar gibi çalıştıklarını ancak yasal mevzuata bakmaksızın işlem yaptığı yani senet karşılığında nakit para verdiğini ancak seneti sizlere sunarken boş senet olarak imza atmanızı talep eder. (BUNU KESİNLİKLE KABUL ETMEYİN) Dolu senete yani size sunulan miktarın faiz karşılığındaki tutara imza atmanız önerilir. Tefecinin size verdiği parayı işleterek belirli vade süresince tahsil edilmesi talep edilir. Yani tefeciler bu nedenle bankalardan daha fazla talep alır ancak sağlam tefeciler ile çalışmak en mantıklısı olacaktır. Tefecilerden para almak kolay ancak geri ödeme konusunda sıkıntılar çıkar.

Öncelikle aldığınız paranın kat ve kat fazlası talep edilir. Ayrıca boş senete imza atan cahiller olduğu sürece ülkede bunların sonu bitmez. Bu yüzden tefeciler eğer ki sizlere boş senete imza atın derse kesinlikle atmayın ve farklı arayışlar içine girin. Çaresiz kalabilirsiniz ancak yalnız olmadığınızı ve son bir şansınızın olduğunu söyleyebiliriz bu da banka kredilerinden geçer. Bankalar zor durumda kalan bireylere düşük limitli kredi teklifi sunabilir. Bu tutar ise 50000 TL ye kadar çıkabilir. Dolayısı ile tefecilerden para almak yerine bu banka kredisine başvurarak sizlerin ihtiyacı olan parayı bulmanızı sağlayabiliriz.

Tefeci Telefon Numaraları 2021

Tefecilerin telefon numaraları genelde cep telefonu şeklinde olup, 050 şeklinde başlar. Aşağıdaki yorum alanından bizlere ulaşarak güncel tefeci numaralarını sizlere gönderebiliriz. Tefeci numaralarını paylaşmak yerine sizlere özel olarak göndereceğimiz bilgiler aracılığı ile düşük faizli kredi çekebilirsiniz. Bu sayede artık bankalardan ziyade faizi düşük tefeciler ile çalışmak daha da mantıklı olabilir. Ancak tefecilerden borç para alırken onların mevcut şartlarının neler olduğuna kesinlikle bakmanız önerilir.

Farz edelim ki, tefecilerden borç para aldınız sonrasında ne olacak? Eğer ki vadesi gelen borcu ödemeyip tefeciden yardım talep ederseniz önünüze yeni bir sözleşme yani senet sunar. Burada var olan borca karşılık yeni bir borç ortaya çıkar. Tefeci durduk yere para vermediği belirtelim yani öncelikle sizi kollar ve arkanızda neyiniz var neyiniz yok ona detaylıca araştırarak bakar. Sonrasında işleme başlar; yani durumunuz müsait ise varınız mülkünüz var ise size borç para vermeyi senet karşılığında kabul edecektir. Sonrasında senetin gününü bekler, eğer ki borcu ödemez iseniz tefecinin size sunduğu faiz oranından günlük bazda faiz işlenir. Ve borç katlanarak artar. Eski borcu ödemek yerine artık günlük borcu bile zar zor ödeyebilirsiniz.

Tefeci borç para hesaplama konusunda şöyle bir hesaplama yapalım. Tefeciden borç para olarak 10.000 TL aldınız faiz oranı ortalama olarak çoğu tefecilerde %10 dur. Yani 10.000 TL borç para aldığınızda aylık bu adama 1000 TL vermeniz gerekiyor. Faiz oranı %10 olması nedeni ile bu rakam ortaya çıkar ve ana para da işlenir. Eğer ki borç parayı zamanında ödemez iseniz faiz oranı %20 ye çıkar ve katlanarak artar.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın