Tivibu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Dijital tv platformları arasında gösterilen tivibu, ilk çıktığında ayda sadece 1 TL’ye sınırsız kanalı izleme fırsatı sunuyordu. Türk Telekom tarafından piyasaya sürülen dijital TV platformu olan tivibu zamanla kullanıcı sayısını hızla artırmış ve birçok yerli ve yabancı kanalı da bünyesine katmıştır. Ancak bazı müşteriler, tivibu üyelik iptalini gerçekleştirmek istediklerinde ne yapacaklarını tam olarak bilmemekte.

Tivibu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Bireyler bu platformdan üyeliklerini sildirebilir ve artık üyeliğini sonlandırabilir. Bunun için yapılması gerekenleri adım adım sıralayalım. 3 farklı metot ile tivibu üyelik iptali sağlanabiliyor. Bunlardan ilki, tivibu müşteri hizmetlerini arayarak, diğeri de en yakın Türk telekom bayisine giderek. Son metot ise edevlet resmi sitesi üzerinden abonelik sonlandırma işlemidir.

  • Tivibu müşteri hizmetlerini arayarak tivibu üyelik iptal ettirme işlemlerinde 444 5 375 numaraları tivibu müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Arama aşamasında sizlerden güvenlik bilgileri talep edilir. Zira sizin tivibu abonesi olduğunuzun kanıtlanması gerekiyor. İlgili müşteri temsilcisine tivibu abonelik iptali yapacağınızı beyan etmeniz gerekiyor. Direk tivibu müşteri hizmetlerine bağlanma için 444 5 375 aradıktan sonra önce 6 tuşuna sonrasında 1 tuşuna basmanız gerekiyor. Tivibu müşteri temsilcisi size abonelik sözleşmesinde geçen süreyi bildirir zira buna dikkat etmeniz gerekiyor. Tahattüt edilen tivibu abonelik süresini bozanlar fazladan para ödeyebiliyor. Sizlere önerimiz, tivibu abonelik süreniz yıllık bazda ise son ay müşteri temsilcisini arayarak konu hakkında bilgi almanız.
  • Türk telekom bayisine giderek tivibu abonelik iptali sağlamak için size en yakın türk telekom veya ttnet şubesine gitmeniz. Burada sizlere bir form uzatılıp doldurmanız talep edilir. İlgili görevli bunu fakslar ve sonrasında müşteri temsilcisinden biri sizi arayarak tivibu üyelik iptali teyit işlemini söyler. Bir önceki kısma oranla bu işlem daha fazla gün alabiliyor. Sizlere tavsiyemiz tivibu abonelik sildirmek için müşteri hizmetlerini aramanız.
  • Tivibu üyelik sonlandırma işlemlerinde en kesin sonuç ise edevlet sitesi üzerinden ” abonelik fesih sonlandırma ” işlemidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, edevlete giriş kısmıdır zira doğrudan edevlet şifresi ile giriş yapılmıyor. Ya mobil imza ya da bankacılık bilgileri eşliğinde edevlete giriş yapılabiliyor. Bunun için aşağıdaki adrese giriyorsunuz;

https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu

e-devlet abonelik fesih başvurusu sanıldığı kadar zor değildir. Bunun için mobil imza veya bankacılık giriş bilgileriniz ile giriş yaparak, formu doldurup göndermeniz gerekiyor. Burada sadece tivibu abonelik iptali yapılmadığı gibi birçok resmi ve özel firmaların abonelik iptali sağlanabilir. Abonelik fesih e-Devlet son yıllarda en fazla tercih edilenler arasında.

Tivibu GO Üyelik İptal İşlemleri

Tivibu GO, dijital platformlarda mobil ve tablet gibi cihazlarda kullanabileceğiniz resmi site uygulamasıdır. Tivibu go tıpkı televizyondaki işlemlerin web, tablet ve mobil cihazlar üzerinden kullanılmasını sağlar. Aynı üyelik bilgileriniz ile bu sistemi kullanabilirsiniz.

Tivibu go üyelik iptali yine diğer üyelik sonlandırma işlemleri ile aynıdır. Kredi kartı bilgilerinizi ödeme ekranında değiştirerek bir daha ödeme yapılmadığı andan itibaren üyelik pasif hale gelmektedir. Eğer ki, otomatik ödeme talimatı vermiş iseniz talimatı kaldırabilir veya kredi kartını iptal ederek de işlemleri sonlandırabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın