Toptan Cep Telefonu Aksesuarları Nerede Bulabilirim?

Girişimcilik alanında bir yerden ucuza alıp kar ile satmak için bir çok fikirler olsa da asıl önem arz eden konu, yüksek karlı ürünlere ilgi duyulmasıdır. Toptan cep telefonu aksesuarları nereden bulabilirim sorusuna yanıt arayacağız.

Toptan Cep Telefonu Aksesuarları

Kendi işletmesini açıp çeşitli telefonlar için aksesuar satışı, telefon tamiri ve belki ikinci el telefon satışı yapmak isteyenlerin ince eleyip sık dokuması gereken bir araştırma konuları var: Toptan cep telefonu aksesuarı nerede satılır? Hangisi güvenilirdir, hangisi daha hesaplıdır?..

Biraz meşakkatli olsa da, İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep gibi farklı şehirlerde bulunabilecek küçük atölyeler bulunabilir. Birçok cep telefonu aksesuarı ufak çaplı atölyelerde yapılabilmekte olup doğrudan bu üreticilerden temin etmek oldukça ekonomik olacaktır. Böylesi bir tercih yapıldığında oluşabilecek tek dezavantaj ise, her tip cep telefonu aksesuarı için farklı bir yerle iletişim kurulması gereğidir. Yani cep telefonu aksesuarları toptan olarak bir yerde alınırsa, hem fiyat kırılması sağlanabilir hem de tüm işlemler tek yerden yapılmış olur. Kargo ve kırtasiye ile birlikte zamandan da tasarruf sağlanabilir. Buna rağmen yine de yerli üreticiden almakla diğer seçeneklerden almak arasında bir karşılaştırma yapılması gereklidir.

Toptan Cep Telefonu Malzemeleri

Toptan cep telefonu aksesuarları için ayrıca yurt dışı seçenekler değerlendirilebilir. Özellikle Uzak Doğu menşeli ürünlerin oldukça hesaplı şekilde alınabilmesi mümkündür. Çeşitli e-ticaret sitelerinden üreticiler veya ilgili ülkelerdeki ihracatçılar incelenebilir. Çin Halk Cumhuriyeti, Tayvan, Tayland, Vietnam gibi ülkelerden bazı cep telefonu aksesuarlarını çok ucuza alabilmek mümkündür. Global ölçekte hizmet veren e-ticaret sitelerinden ihtiyaç duyulan ürünler araştırılabilir. Aynı ürün hem ihracatçı firmanın portföyünde hem de üreticininki de varsa ve fiyatlar aynıysa üreticiyle pazarlık yapılarak fiyatın indirilmesi sağlanabilir.

Şu ana dek iki seçenekten bahsettik. İlki, Türkiye’deki üreticiler oldu ve ikincisi de Uzak Doğu pazarı. Üçüncü ve son seçenek ise Türkiye’deki toptancılar…

Ne Satarak Para Kazanabilirim?

Türkiye’de toptan cep telefonu aksesuarı satan birçok seçenek bulunabilir. Bunlar da zaten bizim ilk iki önerimizdeki seçeneklerden ürünleri temin etmektedirler. Satın aldıkları cep telefonu aksesuarlarına kendi kârlarını ekleyip toptan olarak satmaktadırlar. Her ne kadar perakende satış fiyatına göre cazip olsa da, doğrudan üreticiden almaya göre pahalıdır. Genellikle de Eminönü ve Tahtakale civarlarında olup internetten de araştırılmaları mümkündür. Her şeye rağmen vurgulamak isteriz ki eğer rekabet edebilir bir firma olmak istiyorsanız, önceliğiniz Türk ve Uzak Doğu ülkelerinden üreticiler veya en azından Uzak Doğu ülkelerinden ihracatçılar olmalıdır… Aşağıdaki ürünleri satarak kolaylık para kazanmak mümkün!

  • Aracılık yaparak para kazanmak mümkün. Araba, arsa ve konut satarak bunu yapabilirsiniz.
  • İki kişi arasındaki çıkar çatışmalarını önleyerek aracı olabilir ve komisyon alabilirsiniz.
  • Toptan mal alıp, farklı kişilere düşük kar marjı ile satabilirsiniz.
  • İnternetten seo işleri yapıp, bireyleri reklam ile zirveye çıkartarak daha fazla gelir elde etmelerini sağlamak mümkün.
  • Net ortamında ek iş alarak paketleme işi yapma dahilinde kısa sürede para kazanmak mümkün.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın