Traktör Kredisi Veren Bankalar 2021 (72 Ay Vade Traktör Kredileri)

Hayvancılık ile uğraşmayan bireyler tercihlerini tarım ile yapanlar traktör gibi tarlada aktif çalışan araçlara ihtiyaçları vardır. Ancak eldeki hesap çarşıya uymadığında yani traktör alacak parası yetersiz kaldığında bankalardan, traktör kredisi alabilirler. 2021 72 ay vadeli traktör kredisi veren bankalar hakkında çok önemli bilgileri burada bulabileceksiniz. Bildiğiniz gibi esnaflara, çiftçilere ve girişimcilere büyük destek olmakta bilgi olarak.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Tarım araçları traktör konusunda en fazla tercih edilenler arasında. Hem ihtiyaçları gidermekte hem de tarladaki işinizin tamamını neredeyse yapmaktadır. Bankalar traktör kredisi verirken, aracın sıfır veya 2.el olma durumuna göre kredi tahsisi vermektedir. Yani sıfır traktör almak isteyenlerin bankalardan kredi çekmesi kolay iken, 2.el traktör kredisi başvurularında aracın durumu ve yaşına bakılmaktadır. Kasko karşılar mı bu da en fazla bakılan sorulardan bir tanesidir. Araç kredilerinde kasko yapılmadığında bankadan kredi alma şansınız %0 olmaktadır. Bunun nedeni bankaların kendini öncelikle garanti altına alması. Zira traktörün başına bir iş geldiğinde verilen tutarı sigorta şirketinden tahsil edecektir.

Başta ziraat bankası olmak üzere Denizbank, vakıfbank, aktifbank, yapı kredi bankası traktör kredisi vermekte. Tabi diğer bankalarda kendi kredi verme şartlarına göre traktör kredisi sunabilir. Buradaki bankalardan kredi alırken, faiz oranları ve vade seçeneklerine dikkat etmelisiniz. Zira tarladan gelecek olan hasat verimi ve süresi çok önemlidir vatandaşlar için. Vade seçenekleri ve gelen faiz miktarını ince eleyip sık dokumakta fayda var.

Traktör Kredisi Veren Bankalar 0 veya 2. El

Yukarıda bahsettiğimiz gibi traktörün durumuna göre bankalar kredi teklifi sunar. Bunu biraz açarsak yaşlı bir traktör satın almak isteyen birey, bankaya başvurduğunda 2.el traktör almak istediğini belirtir. Banka traktörün ruhsatına bakarak kaç yaşında olduğuna bakar ve araç ekspertiz görevlisi aracın mali değerine bakar. Genelde aracın 2.ellerde sadece %40 ına kadar kredi teklifi sunar. Oysa ki, sıfır traktör kredisi başvurularında aracın tamamına bile kredi sunabilirler.

Ziraat bankası traktör kredilerine fazla önem vermektedir. Kredi faiz oranları 2021 yıllarına göre oldukça ideal durmaktadır. Sizlerde traktör satın almak için bankaya gittiğinizde önceliğinizi bu bankadan yana kullanmak kredi faizleri karşılaştırıldığında ideal durmakta.

Traktör kredisi veren bankalar arasında denizbank da bulunmaktadır. Ancak faiz oranları ile diğer bankalar arasında farklılık çıkabilir. Bu nedenle denizbankın sizlere sunacağı kredi teklifini değerlendirirken, sözleşme de geçen faiz oranlarının doğruluğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde var olan tutarın üzerinde geri ödemesi olabileceği ihtimaller arasında.

72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

Kredi vade süresi oldukça önemli bir konudur. Traktör kredisi başvurularında 72 ay vade ile traktör kredisi çekmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır ülkemizde. Çiftçiler ve tarım ile uğraşan vatandaşlar, geri ödemelerde kendilerini sıkmamak adına vade süresini uzatıp, kredi taksitini düşürme derdinde. Oysa ki vade süresi ne kadar artarsa sizlerin bankaya ödeyeceği kredi faiz tutarı daha da artacaktır.

Tarım ile uğraşan çiftçilerin önemli araçlarından bir tanesi olan traktörler, devletin üretime tam destek vermesi adına kredi faiz oranları da düşürülmüştür. Traktör kredileri hemen tüm bankalarda vatandaşlara sunulurken, bireylerin her bankadan kredi faiz teklifi alması mantıklı olacaktır. Ziraat bankası traktör kredileri, o km traktör satın alımlarında ideal durmaktadır. Değişken ve sabit faizli sıfır traktör kredilerinde ziraat bankası sizlere avantajlı kredi kampanyalarını sunar. Ancak 2.el traktör kredisinde maksimum 5 yaşına kadar kredi vermektedir. Vade seçenekleri 12, 24 ve 72 ay olarak kullanmak mümkün.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın