Tuz İle Uzaklaştırma Duası (Anında Etkili Dualar)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği Tuz ile uzaklaştırma duası, birini uzaklaştırmak için tuz duası, denenmiş uzaklaştırma duaları ve benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Bazen çevremizdeki insanlarla anlaşamayız ve onu çevremizden hiçbir şekilde uzaklaştıramayız. Durum böyle olunca da bazen bazı yöntemler deneyerek o kişileri çevremizden uzaklaştırmak isteriz.

Tuz ile uzaklaştırma duası
Tuz ile uzaklaştırma duası

Birin Uzaklaştırmak İçin Tuz Duası

Tuz ile uzaklaştırma duası için etkili yöntemlerden ve en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de tuz ile uzaklaştırma işlemidir. Bu işlemi yapmak için aşağıda belirttiğimiz yöntemleri sırası ile uygulamanız gerekmektedir;

 • Güzelce namaz abdesti alın
 • Tebbet suresini bir miktar tuzun üzerine okuyun
 • Duadan sonra uzaklaştırmak istediğiniz kişinin ismini 3 kere zikredin ve tekrardan istediğiniz duayı okuyun
 • Daha sonra o tuzu ateş üzerinde yakın

Aslında belirlenen bu yöntem dinimiz açısından pek uygun değildir, fakat sadece Tebbet suresini dua kapsamında okumanın ve yüce Allah’tan korunma talep etmenin hiçbir sakıncası yoktur.

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Yukarıda belirttiğimiz uygulamayı yapmak isteyen kişiler için belirlenen ve uygulanan başka dualarda mevcuttur. Bazen kendi çabalarımızla kurtulamadığımız insanlarla aramıza mesafe koymak için dini bir zırh arar ve Allaha sığınırız. Denenmiş uzaklaştırma duaları araştırması yapan kişiler için en çok tavsiye edilen uygulamalar ise şu şekilde aktarılmıştır;

 • Namaz abdesti alın
 • Günün herhangi bir saatinde 2 rekat hacet namazı kılın
 • Namazdan sonra besmele çekip Tur suresinin 48. Ayetini istediğiniz kadar okuyup uzak durmak istediğiniz kişinin adını söyleyip duanızı bitirin.

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua

Zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua nedir diye araştırma yapan insanlar, öncelikle tamamen Allaha sığınıp ona sığınmalı. Bu teslimiyetten sonra Allah’ın isimlerini temiz bir imanla okuyarak sevmediğiniz kişi ya da kişileri çevrenizden uzak tutabilirsiniz. Bu tertip için uygulamanız gereken adımlar, büyük din âlimleri tarafından şu şekilde açıklanmıştır.

 • El – Mani esması ve Tur Suresinin 48. ayeti
 • El – Cabbar esması ve Kehf Suresinin 78. ayeti
 • El – Hâkim esması ve Fatır Suresinin 2. Ayeti
 • Er – Rauf
 • Er – Rahman

Bu esma ve duaları 3 er defa okuyarak duanın sonunda kişinin ismini zikretmelisinizdir.

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Denenmiş uzaklaştırma duaları nedir diye merak eden müminler için bazı âlimler tarafından dua belirlenmiştir. Belirlenen dua ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (7 defa okunması gereklidir)
YouTube video
YouTube video

Acil Para Duası adlı içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın