Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma 2021 (DÜŞÜK FAİZ İLE)

Düşük faiz ile uygun kredi borcunu yapılandırma işlemine sokmak isteyen vakıfbank müşterileri, 2021 yılı kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma sayesinde mevcut borç yükünden fazlası ile kurtulabilirler. Bildiğiniz gibi bankalar hükumet ile yılın belirli aylarında anlaşarak, mevcut müşterilerinin borç durumuna göre kredi yapılandırma teklifi sunar. Aynı şekilde bu durum kredi kartı borcunu da kapsayabilir.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma

Kredi almak sizlere ne kadar güzel görünse de, kredi borcunun ödenmemesi de bir o kadar kötü görünecektir. Ancak kredi borcunuz olsa dahi kredi borcunu yapılandırmak isteyenler bir çok banka müşterisinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu bankalardan bir tanesi de Vakıfbank.

Vakıfbank müşterisi olsun veya olmasın her bankacılık konusunda yardımcı olmaya hazır olan bankalardan bir tanesidir. Vakıfbank müşterilerine kredi anlamında ihtiyaç, taşıt ve ev kredisi sunmaktadır. Hem uygun faiz oranları hem de çok fazla vade seçenekleri ile müşterileri çok uygun ödeme koşulları ile kendi bankalarına gelmeyi hedeflemekte. Hali ile bazı istenmeyen ekonomik sorunların oluşması her bankada olduğu gibi vakıfbank bünyesinde de geçerlidir. Bu durumda bankaların hemen hepsi tüketicilerin pozisyonlarını korumak adına kredi yapılandırılması adı altında yeniden ödeme planını, tüketicilere sunmakta.

Vakıfbank Borç Yapılandırma

Sadece bir krediye bağlı olmamakla beraber tüm kredi ürünlerinde , kredi taksitini ödemeyeceğiniz durumlarda veya daha düşük bir faiz oranı ile karşılaştığınızda hızlıca kredi yapılandırılmasına başvurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımları sıra ile sizlere yazalım ;

  • Kredi yapılandırılması karar verme aşamasında yapacağınız bu işlemde bankaların hemen hepsi + masraf uygulamaktadır. Masrafsız bir yapılandırma hemen hemen yoktur diyebiliriz.
  • Kredi faiz oranlarına çok dikkat etmelisiniz. Yani önceden çektiğiniz kredi faiz oranı %1.10 iken şu anda kredi faiz oranı %1.07 ise yapılandırmak sizlere daha çok yük getirebilir. Aradaki fark oranının yüksek olmasına dikkat edin. (en az 10 puan)
  • Kredi yapılandırılması durumunu gözden geçirin. Yani ne için yapılandıracaksınız. Kredi borcunuzdan dolayı mı yoksa düşük faiz ile karşılaşmanız dahilinde mi.
  • Karar verme aşamasında sonra bankanın şubesine gidiyorsunuz. Krediyi hangi şubeden çekmiş iseniz o şubeye gitmeniz gerekiyor. İlgili görevli ile konuşarak, yeni faiz oranları hakkında bilgi alıp, kredinizi yapılandıracağınızı ve sonrasında ne tür ödeme tutarı ile karşılaşacağınızı buna ek olarak alınacak olan tüm masrafların liste halinde yazılmasını talep edin.
  • Yapılandırma süresince sizlerin ödediği tutar düşülerek kalan ana borç miktarı üzerinden şu anki faiz oranı ve vade seçenekleri gözden geçirilerek yeni bir ödeme planı sunulur. Aynen yaptığınız kredi sözleşmesi tarafınıza sunularak imza atılması talep edilir.

İşlemlerinizi daha hızlı yapmak adına kredi yapılandırılması her ay takip edilmelidir. Yani bir bakmışsınız ki faiz oranı 50 baz puan aşağıda !

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Birimi

Banka ile yapılan diyaloglarda kredi yapılandırma iletişim telefon numaraları da aldık sizler için. Bu sayede konu hakkında en net bilgileri onlara yöneltebilir ve aklınızdaki soruların yanıtlarını almaya çalışabilirsiniz. Öncelikle 0850 222 0724 numarasını arıyoruz ve sonrasında kredi işlemleri sekmesine bağlanmak istediğini belirtin. Görevli vakıfbank personeli sizleri hattan alarak hızlıca vakıfbank kredi yapılandırma iletişim hattını bağlayacaktır.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın