Modern technology gives us many things.

2020 Vergi Dairesi Çalışma Saatleri Kaça Kadardır?

Bireylerin bir çoğu devlet kurumları çalışma saatleri 2020 yılında kaça kadar olduğunu merak edebilir. Özellikle vergi dairesi çalışma saatleri, insanları yakından ilgilendiren devlet kurumu arasında. Geciken vergi ödemeleri hem cezaya düşebilir hem de yasal faiz dahilinde yeniden karşınıza çıkabiliyor. Ayrıca vergi dairesinde kredi kartı geçerli mi, veznede kredi kartı geçiyor mu gibi soruların da yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Söz konusu vergi dairesi mesai saatleri, 2020 yılında coronavirüs nedeni ile online olarak yapılması gerekmektedir. Ancak devlet dairelerine gitme zorunluluğu olan vatandaşların, mesai saatleri olarak 09:00’da açıldığını belirtelim.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Öncelikle çok merak edilen soruya yanıt verirsek; vergi dairesi saat 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 şeklinde hizmet veriyor 2020 yılı dahilinde. Vergi ülkemizde önemli kurumlar arasında olup, mükelleflerin var olan borçların hesaplanmasında vergilerin düzenli bir yapıya börünmesinde asıl etkendir. Maliye ve Gümrük Bakanlığı tarafından hizmet verilen vergi daireleri yetki alanları açısından iş yerleri ve kobilerin en fazla dikkat etmesi gereken yerlerden biridir.

Vergi dairesi mesai bitimi olarak kabul edilen saat 17:30 da ekranlarını kapatır. Burada 1 dakika bile geç kalınırsa, ne yazık ki işlemler yapılamaz. Bu nedenle işin takibini yapmak isteyen vatandaşlar, mesai saatleri arasında vergi dairelerine giderek işlemlerini yapmaları önerilmektedir. Ülkemizde vergi hassasiyeti bakımından vergi dairelerinin bulundukları yer ise hükumet konakları olarak tabi edilen yerlerde hizmet vermektedir.

Vergi Dairesi Vezne Çalışma Saatleri

Vezneler geneli itibari ile sabah saat 08:30 da açılıyor öğlen arası 1 saat mola dinlenme için 12:30 da da sonlanır. Tekrar vezneler ikinci kısımda yani 13:30 da başlayarak, saat 17:30 a kadar mesailerini devam ettiriyor. Vezneler vergi dairelerinde paranın kaynağı olarak görülmelidir. Vezne de para sayma makinesi olmakla beraber büyük miktarlardaki para miktarlarının sayılması için para sayma makinesi konulmuştur. Sahte paraların ayırt edilmesi ve veznelerin işlemlerini süre uzatmadan yapılması için amaçlanmıştır.

Ayrıca vergi dairesinde veznelerde kredi kartı geçerli mi, sorusuna yanıtımız ne yazık ki 2020 yılı dahilinde geçersizdir. Bu nedenle bir çok vatandaş, cebindeki nakit parayı vermektense kredi kartını kullanarak ödemelerini yapma amacında. Ancak günümüz şartlarında vergi dairelerinin tamamında kredi kartı ile ödeme yapılmaz!

Kredi kartları insanların hayatında önemli bir yer edinse de, devlet kurumlarının çoğunda geçmemesi söz konusu. Ancak ÖSYM dahil bir çok eğitim kurumlarının online ödemelerinde bu hizmet aktiftir. Yani bir SGK ödemesini online ödemelerde kredi kartı ile yapılabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku