Volkswagen Arıza Lambaları Ne Anlama Geliyor? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği Volkswagen arıza lambaları anlamları, Volkswagen arıza lambası anlamları benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Volkswagen marka bir arabaya sahipseniz, arabanızı çalıştırdığınız anda ya da yolda seyir halindeyken arıza lambası birdenbire yanıyorsa bu yazı dizimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Volkswagen arıza lambaları neden yanar sorusuna verilecek cevaplardan ilki, arabanızda bir problem olduğuna işaret etmektedir. Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız, arabanızı seyir halindeyse hemen durdurmanız v en yakın araba tamir yerine arabayı götürmeniz gerekmektedir.

Volkswagen arıza lambaları
Volkswagen arıza lambaları

Volkswagen Arıza İşaretleri Anlamları

Bu arıza lambaları yanarken arabanızdan değişik türde sesler de geliyorsa arabayı durdurup çalıştırmamanız gerekiyor ve bulunduğunuz yere acil olarak bir çekici talep etmeniz lazımdır. Son yıllarda bu marka arabalar arızayı tespit eden sensörlere sahip bir şekilde fabrika çıkışı yapılmaktadır. O yüzden bilmeniz lazım ki, bu arıza lambaları aynı zamanda sizlere sahip olduğunuz araba hakkında bilgi vermektedir.

Volkswagen Arıza Lambaları Nerededir?

Volkswagen arıza lambaları nerededir diye merak ediyorsanız, bu arıza lambaları araba gösterge panelinin içinde bulunmaktadır. Bu gösterge paneli de direksiyonun arka tarafında bulunan dijital ekrandır. Bu ekranı takip ederek sahip olduğunuz arabadaki arızaları tespit edebilir ve daha büyük problemlerle karşılaşmadan bu sorunları çözebilirsiniz.

Volkswagen Arıza Lambaları Ne Zaman Yanar?

Volkswagen arıza lambaları ne zaman yanar diye araştırma yapan kişiler bu sorulara kesin bir cevap arıyor. İşte karşınızda Volkswagen arıza lambaları ne zaman yanarsorularının en genel cevabı;

 • Kapılar tam kapanmadığı zaman
 • Arabanın yakıtı tükenmeye başladığı zaman
 • Arabanın genel işleyişinde bir problem olduğu zaman
 • Cam yıkama suyu uyarısı
 • Hava yastığı uyarı sistemi
 • Soğutma sistemi
 • Fren sistemi uyarısı
 • Otomatik ya da DSG şanzıman uyarısı
 • Dizel motor uyarısı
 • Arızalı ampul uyarısı
 • Fren sistemi uyarısı

Volkswagen Arıza Lambaları Yandığı Zaman Ne Yapmalıyız?

Yukarıda saydığımız bu arıza lambalarından biri eğer size uyarı verdiyse ve Volkswagen arıza lambaları yandığı zaman ne yapmalıyız sorusunu soruyorsanız, sahip olduğunuz arabanızı öncelikli olarak muhakkak bir yetkili servise götürmeniz gereklidir. Eğer arabanız garanti kapsamında değilse herhangi bir oto tamircisinden de yardım talep edebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum adlı içeriğimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın