Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nedir, Nasıl Alınır?

Edevlet üzerinden alınabilen vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir, nasıl alınır, konusuna değinerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vukuat kelimesi burada geçtiği için herkes ne anlama geldiğini merak edebilir. Vukuat yani suç demek ile aynı anlama geliyor. Yani konuyu şu şekilde açıklayabiliriz siz kimlik kartınızı kaybettiğinizde bu bir suçtur ve suça maruz kalmamak adına hızlıca nüfus cüzdanınızı kaybettiğiniz için emniyete gidip bildirmeniz gerekiyor. Emniyet personeli de resmi olarak bu işleme vukuatlı nüfus kayıt örneği dediği için, sizlerden bu belgeyi talep etmekte!

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınır?

Vukuatlı nüfus kayıt örneği e devletten alma işlemi basit olup, sizlere sadece TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmak kalıyor. www.turkiye.gov.tr internet adresine giriş yapıyorsunuz ve ilgili link üzerinden evrakları indirip çıktı alıyorsunuz. İlgili link şurada: https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama

Yukarıdaki kısma edevlet kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınca karşınıza şu ekran çıkıyor.

nüfus kayıt örneği

Sonrasındaki işlemde ise aşağıdaki ekran çıkmakta. Bu ekranda ise Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama Formu çıkıyor. Yani sizden talep edilen bilgilerin esası burada bulunuyor. Belgeyi niçin talep ettiğinizi, eski eş var mı yok mu, vukuatlı belge olayları da işaretlenmelidir. Zira sizlerden talep edilen bilgilerin en önemli noktaları bunlar!

nüfus kayıt örneği

Yukarıdaki ekranda sorgula kısmına basınca, çıkan ekran kısmında sağ üst bölümde dosyayı indir, kısmına basınca bunu yazıcıdan çıkaracaksınız. İşte hepsi bu kadar. Bir çok kişi ise vukuatlı nüfus kayıt örneği muhtarlıktan alınır mı, sorularını yöneltmektedir. Ne yazık ki bu belge muhtarlıktan alınmadığı gibi oradan da çıkarılmaz. Şu olabilir yolunuzun üzerinde ise ve muhtarın interneti var ise kendi edevlet şifreniz ile girip dosyayı indirebilir ve çıktı alabilirsiniz. Ayrıca vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus müdürlüklerine giderek de alınabiliyor. Bunun için en yakın hükumet konağına giderek nüfüs müdürlüğüne başvurmanız kafidir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın