Wish Alışveriş Sitesi Hakkında Yorumlar

Wish alışveriş uygulaması sitesi hakkında bilgi ve yorumlar isteyenler buradan bilgi alabilir. Ekonomik ve uygun fiyatlı giyim üzerine ürünler satan wish alışveriş sitesi, Çin merkezli bir online alışveriş pazarıdır diyebiliriz. Çoğu ülke vatandaşının aklında wish alışveriş güvenlimi sorusu geçmekte. Bu nedenle wish alışveriş sitesi hakkında bilgi almak isteyenler çok fazla.

Wish Alışveriş

Uygulamanın resmi sitesi https://www.wish.com/?hide_login_modal=true

bu olup, buradan üyelik açarak ilerleyebilir ve beğendiğiniz ürünleri hesaplı bir şekilde satın alabilirsiniz. Bunun için wish, kullanıcılarına yaptıkları her alışveriş sonrasında daha da indirim fırsatı sunar. İlginç tasarımı bir o kadar da kullanım kolaylığı sunan wish, global pazardaki ürünleri çok ucuza alma fırsatı sunar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kargo süresidir. Bildiğiniz gibi Çin’den bir ürün satın aldığınızda kargo ile gelme süresi ücretsiz seçilmiş ise en az 35 gün sürmektedir. Global corona virüs salgını nedeni ile kargo aktarmalarında ciddi bir sıkıntı olduğunun da altını çizelim. Çoğu tüketici wish shopping yorumlar merak ettiğini belirtmekte. Yorumları ve şikayetleri okumak isteyenler buradan bilgi alabilir. WİSH ALIŞVERİŞ YAPANLARIN YORUMLARI ŞİKAYETLERİ

Wish alışveriş uygulaması veya resmi sitesi üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapılabilir. Satın almaları incelediğimizde giyim üzerine kıyafetlerin fazlası ile tercih edildiği görülmüştür. Öte yandan aliexpress gibi bir site olarak düşünülen wish alışveriş sitesi, kıyaslandığında fiyatların daha da cazip geldiği bir platform.

Wish Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her alışveriş sitesinde veya sosyal medyada (instagram facebook vb.) satışı yapılan ürüne körü körüne inanmamak gerekmektedir. Son yıllarda özellikle instagram.com üzerinden kapıda ödemeli alışveriş yapanların sayısında ciddi bir artış söz konusu. Şeffaf kargo yani içindeki malzemeyi görmeden ürünü, kapıda ödemeli olarak alanlar ne yazık ki ücreti ödedikten sonra aynı ürün olmayı bırakın sahte ve farklı bir ürün gönderildiği bilinen bir gerçektir. Bu da müşterilerin hem ekonomik hem de sosyal açıdan zarar ettiği bilinen bir gerçektir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak adına yapılması gerekenleri adım adım açıklama gereği düşündük. Aynı şeyler wish alışveriş sitesi içinde geçerlidir!

 • Şeffaf kargo hizmeti sunan yerlerden alışveriş yapın.
 • Hepsiburada, n11, gittigidiyor gibi tanınan büyük firmaları tercih edin.
 • Fiyatı çarşıdaki esnaftan 1-2 TL ucuz diye gidip buralardan almayın, esnafa destek daima önemlidir.
 • Kargo ücretsiz ürünlere bakın, kargo parası bazen yazıldığı tutar olmuyor!
 • Kapıda ödeme seçeneği tercih edilirken, şeffaf kargo olup olmadığını sorun yoksa ürünü hiç almadan iade edin.

Yukarıdaki durumlar global eticaret siteleri için alışveriş yapmadan önce bilinmesi gereken altın kurallar niteliği taşır. Wish alışveriş sitesi için yapılması gerekenlere bakarsak;

 • Online eticaret sitesi olması ve tedarikçilerin bulunduğu bir avm gibi düşünün.
 • Her avm satıcısı genelde aynı ürünü rekabet olması açısından en ucuza satar.
 • Ancak en ucuzu budur diye, ticareti olmayan kullanıcılardan satın almayın.
 • Satıcıların yorum puanları ve yorumlarını iyice okuyun. Görüntüleri var ise ürün gönderim resimlerine bakın.
 • Eticaret sitelerinde yorum yapanların çoğu bottur aliexpress sitesindeki her 100 yorumdan 90 tanesi bot tarafından atılıyor.
 • Ürünler elinize ulaşınca kesinlikle her şeyi kontrol edin.
 • Wish geri iade konusunda Çin’de gelmesi nedeni ile sıkıntılıdır. Yani bir iadeyi oraya göndermek demek 60 gün sürdüğü gibi satıcı da geri gelen ürünü size yeniden gönderebilir veya iadeyi kabul etmeyebilir.
 • Sahte ürünler çok fazla olabiliyor. Misal bir ürün 10 dolar iken aynı marka ürün 5 dolar da olabilir 15 dolarda. Satıcı yorumlarına dikkat ediniz.
 • Deri olan ürünleri almamak en mantıklısı cilde zarar vermekte.
 • Elektronik ürünlere çok dikkat edin fiyatı sitede 50 TL ise Türkiye’deki fiyatı 150 TL olabilir. Ancak ülkeye girişte vergi vereceğinizden aynı tutara gelme ihtimali yüksektir.
İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın