Yabancı Dükkan İsimleri Ve Anlamları

Marka ismi bulmak isteyen iş yeri sahipleri, yabancı dükkan isimleri ve anlamlarını merak etmekte. Bu nedenle yabancı iş yeri isimleri önem kazanmış durumda. Dükkan ismi bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Zira bir marka bilincini oluşturmak için var olan iş türünüz ile markanız özdeşleşmeli.

Müşteri potansiyelini doğrudan etkilediği için dükkânlara koyulacak olan isimlerin önemi oldukça yüksektir. Çevreye bakıldığı zaman dükkân isimlerinin genelde yabancı olduğu görülmektedir. İş yeri isimlerini belirlerken dikkat edilmesi gerekli olan birçok farklı kriter mevcuttur.

Hitap Edilecek Kitleye Uygun İsimler

Hizmet sunacağınız iş yerinizin ismini belirlerken titiz davranmanız ve bu işi aceleye getirmemeniz gerekiyor. Son dönemlerde popüler hale gelen yabancı dükkan isimleri tercih edecekseniz, öncelikle hitap edeceğini müşteri kitlenizi belirlemeniz ve ona uygun olacak bir isim belirlemeniz gerekir. Bazılarına örnek verirsek;

ClubGreenPlatan, ClubHotelBellis, ClubHotelRama, Clup&HotelSurf, ClubHotelSera,  ClubHotelTuranPrince, ClubKadıkale, ClubKapheros  ClubLapethos, Girne ClubM  ClubMarverde ClupMed  ClupMedBeldiTatilköyü  ClupMedPalmiye,  ClubMegasaray, ClubMinka ClubN, ClupNena ClupOtelSolara ClupÖnerOtel ClubPamfilya ClubPhaselis, ClubPomelan, ClubSalina,  ClupSultan ClupSunCityHolidayVillage ClupTarhanDidim ClubVaruna ClubWashington ClupZeus, ClubAquamarine, CorinthiaArt, CorinthiaExcelsiorHotel CorinthiaHotelsInternational CorinthiaLabranda

Reklamınızı en iyi şekilde yapabilmenin temel kuralı doğru dükkan ismi bulmaktır. Son dönemlerde açılan iş yerlerinin genelde yabancı olduğu düşünüldüğü zaman yabancı dükkân isimlerinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Bazı kişiler yabancı dükkân isimlerini tercih etmenin yabancılaşmayı getirdiğiniz düşünse de, aslında durumun tam tersi olduğunu düşünenlerin sayısı bir hayli fazladır. Özellikle turistik açıdan gelişmiş olan şehirlerde hizmet veren iş yerlerinin büyük bir bölümünün ismi yabancıdır. Çünkü bu sayede daha çok müşterinin dikkatini çekmek, satış oranları artırılacaktır.

AbantPalace, AdmiraOtel, AdoraGolfResort, AegeanHolidayVillage, AğaoğluMyResort, AlaraHotels, AlaraPark, AlaraWest, AlbaResortHotel, Aldiana, Alinda, AltınYunusHotels, AltisGolf, Ananas, AntbelHotel, ApexOtel, Aphrodite,  AquaparkOtel, ArasOtel,  Armonia, ArtCorinthia,  Asteria, AtriumHotel , Ayma otel.

Yabancı İsim Çılgınlığına Sizde Katılın

Yabancı dükkân ismi çılgınlığına sizlerde katılmak istiyorsanız, hedeflerinizi yansıtacak bir isim belirlemelisiniz. Ancak bu aşamada seçeceğiniz ismin Türkçe karşılığını çok iyi biliyor olmanız gerekiyor. Türkçe karşılığında olumsuz bir anlam barındıran yabancı isimleri tercih etmemelisiniz. Çünkü bu durum nedeni ile kazancınızı artırmadan iflasın eşiğine gidebilirsiniz. Anlamı mantıklı ve olumlu olan, kolay telaffuz edilebilen ve yaptığınız işi yansıtan yabancı isimler arasından birini seçerek, kalitenizi yansıtın.

HillsideBeachClub, HotelAdakule, HotelAntik, HotelAseneBeach, HotelAsteria, HotelBerk, HotelBerkComplex, HotelBilkent, HotelClupPhokaia, HotelFalez, HotelFaustina, HotelFloriumResort, HotelGrandAzur, HotelGreenland, Elimbat, HotelLabadaPinePark, Munamar, HotelOreo, HotelPaşaBeach, HotelPataraPrincedeluxe, HotelSamara, HotelSaphir, HotelSeaGull, HotelSillyum, HotelSmmra, HotelTurquoise, HotelVaruna, HotelsVista&Majesty bazılarıdır.

Sonuç olarak bakıldığında marka isim önerileri köşemizde, yabancı dükkan isimleri sayesinde farklı branşlarda akıllarda kalabilirsiniz. Cafe veya restoran açmak isteyenler yabancı dükkan iş yeri isimlerine bakabilirler.

DedemanOliveTree,Girne, DedemanHotels&Resorts, DenizAtı, DenizKızıHotelGirne DenizKızıRoyal, Girne DestinaHotel, DivanHotelsMares, Doğanay, DoğanparkHotel, DomeHotelGirne DoronaHotelGirne EdenBeachHotel, EdenGardensAssos, EHAClub, Elbis, EldoradorFransız, EleganceHotelsInternational, EphesiaVista, EphessusPrincess, ErythraiHotel, ExcelsiorHotel, Fantasia, FantasiaHotelDeLuxe, FestivalHotels, FeyePınara, Florium, Gloria, GloriaGolfResort, GoldenBeachHotel, GrandBaliOtel, GrandHotelTemizel, Grandİskandil, GrandOtel, GrandPrestige, GrandRock,, Girne, GrandŞekerOtel, GrandYazıcıMarmarisPalace, GraniteHouse, GreenAnatolia,Clup&Hotel, , GrıdaVillage, GreenWood, bunları da örnek verebiliriz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın