Yaratıcı Dükkan İsimleri (AKILDA KALAN MARKALAR)

Akılda kalan marka isimleri acaba nasıl bir süreç izledi. Sizlerde yaratıcı dükkan isimleri başlığında marka, mağaza ve cafe gibi önemli iş yerlerinize bir isim arıyorsanız aşağıdaki fikirler sizlere yol gösterebilir. Zira marka bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bir başkasının bulduğu ismi kullanmak da tehlikelidir. Zira patenti var ise maddi ceza söz konusu olabilir. Sizlere sunacağımız cafe isimleri, marka ve şirket isimleri ile işiniz daha keyifli hale gelecektir.

Ortaya çıkacak olan dükkan isimleri sizi ve firmanızı ilelebet ileriye götürebilir. Bir marka yaratmak sanıldığı kadar zor olmadığı gibi kolay da değildir!

Akıllarda Kalan Marka İsimleri

Yeni bir iş yeri açmak kadar iş yerine verilecek isim arayışı da zordur. Yeni bir iş kurmanın ilk aşamalarından olan isim bulma döneminde farklı çok sayıda seçenek ortaya çıkacaktır. Bu isim seçenekleri arasından kulağa en hoş gelen, akılda kalıcı ve ilgi çekici olanı seçilip kullanılmalıdır. Yeni bir dükkan için yaratıcı isim seçiminde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu önemli noktaları göz önüne alıp daha kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Yeni iş yerinize yaratıcı bir isim bulmak için dikkat edilmesi gereken maddelerden bazıları şunlardır…

Yaratıcı bir dükkan ismi ararken ilk dikkat edilmesi gereken nokta, işletmenin faaliyetleri ile ismin uyumlu olmasıdır. Örneğin temizlik ile ilgili bir dükkan için temizlik ve hijyen kelimelerini akla getirecek isimler düşünülmelidir.  Dükkan ismi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, akılda kalıcı olmasıdır. Akılda kalıcı isimler için herkesin kulağına hoş gelen kısa kelimeler seçilebilir. Günlük hayatta sürekli kullanılan kelimeler daha fazla akılda kalıcı olacağı için tercih edilebilir.

Dükkan İsmi Ne Olmalı?

Yaratıcı ve ilginç bir dükkan ismi için ikilemeler kullanılabilir. Bu ikilemeler aynı kelimenin tekrarı olabileceği gibi benzer kelimelerin tekrarı da olabilir. Örneğin; Cici Bici ya da Mış Mış gibi isimler dükkanlar için yaratıcı isimlerden olabilir. Dükkan ismi seçerken çok fazla uzun olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bu kelimelerin akılda kalması için önemli bir noktadır. Yeni bir işletme için yaratıcı isim olarak yabancı isimler de tercih edilebilir. Ancak bu yabancı isimlerde de kulağa hoş gelme ve kısa olma özelliklerine dikkat edilmeli.

Yukarıda verdiğimiz maddelere dikkat ederek işletmeniz için en yaratıcı ve en akılda kalıcı ismi seçebilirsiniz. Yine size örnek olması açısından bir kaç yaratıcı dükkan ismini yazımızın sonuna eklemek istedik. Faaliyet sektörüne göre bu isimler arasından da seçiminizi yapabilirsiniz.

Yaratıcı bir dükkan ismi olarak; Çıt Çıt, Çıtı Pıtı, Süslü Püslü, Vırvır, Yanar Döner, Zemzem, Mış Mış, Cimcime, Rön-esans, Izgara Köfteci, Çal Çene Cafe, Yaren Cafe isimlerini verebiliriz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın