Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021

Ziraat bankası birleştiren kredi sayesinde yasal takipte olanlara kredi vereceğini belirtti. Söz konusu 2021 yılı kredi sicili bozuk olanlar nasıl kredi alabileceğini artık ziraat bankası birleştiren kredi sayesinde çözecek! Üstelik verilen kredi de faiz oranları vade süresine göre belirleniyor. 24 ay vade için faiz oranı %1.10 olurken, 60 ay vadeli birleştiren kredi başvurusunda faiz oranı %1.20 şeklinde. Başvurular ziraat bankası şubeleri ve internet üzerinden alınmakta.

Ziraat Bankası Kara Listedekilere Kredi

Günümüzde ekonomik faaliyetlerimizin neredeyse tamamını kredi kartları ve banka kartları ile yapmaktayız. Nakit para kullanımının günden güne azaldığı günümüzde gerek internet alışverişlerinde, gerekse bankaların yeni sunmuş oldukları temassız işlem özelliklerinde de sürekli olarak kredi kartı kullanımı artık bir gereklilik olarak görülmektedir. Yerinde kullanıldığında büyük kolaylık sağlayan kredi kartları, bilinçsiz kullanımı sonucunda da ortaya büyük yıkımlar çıkarabilmektedir. Kredi kartlarının borcunu ödememek ya da sürekli erteleyerek unutmak size daha büyük borç yüklerini karşınıza çıkarabilmektedir.

Kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmadığınız sürece adınız kara listeye düşebilmektedir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar olsa da bu rakam oldukça azdır, hatta bankalar sizin kredi puanınıza ve ödemelerinizi incelediğinde hiç kredi ve kredi kartı vermeye de bilir, çünkü bankaların temel prensibi müşterilerine kredi kullandırmak ve bu krediden kar elde etmektir. Eğer ki banka müşterisinin ödemelerini geciktireceğini ya da ödemelerini yapmayacağını düşünmesi halinde, başvuran kişiye asla kredi kartı sunmayacaktır. Bu yüzden kredi kartı ya da kredi başvurusu yaparken kara listedekilere kredi kartı verilmediğini düşünerek kredi ve kartı başvuru yapmalısınız. Sicili bozuk olana kredi verilir şeklinde ilanlar piyasada çok vardır, ancak bu kişilere itibar etmemek gerekir, aksi halde tefecilerle başınız derde girebilir.

Ziraat Bankası Kara Listede Olanlara Kredi

Birleştiren kredi sayesinde kredi kartı borcundan dolayı kara listede olanlara büyük fırsat doğdu. Söz konusu kırmızı kalem yiyene kredi alma ihtimali zayıftır. Ancak düzenlenen yeni mevzuata göre kart borcu olanların, ziraat bankası birleştiren kredi sayesinde mevcut borçlardan kurtularak, kırmızı listeden de çıkmasını sağlayacak. Adınızın kara listede olup olmadığınızı findeks gibi farklı uygulamalar kullanarak sorgulayabilirsiniz, adınızı TC kimlik numaranız ile sorguladığınızda eğer ki kredi puanınız düşükse kolay şekilde bu uygulamanın ekranında belirecektir. En kolay ve hızlı şekilde kredi puanı sorgulama şekli olarak sayılabilir.

Yasal takipte olan kişiler için kredi kartı ve kredi alma durumu zordur. Ancak pek çok banka yine de başvuruyu kabul ettiği bilinmektedir, iş bankası, ziraat bankası, yapı kredi, halk bankası gibi bankalarla görüşebilirsiniz.

Ziraat Birleştiren Kredi Başvurusu 2021

Birleştiren kredi sayesinde kredi kartı borcu olan her birey buna başvurabilir. Burada önemli olan gelir kriteri olup, gelirini belgeleyen her bireye bu krediden yararlanma imkanı verilecek. Öte yandan vade süresini de kullanıcıların talepleri doğrultusunda belirleniyor. Yani ister 24 isterse de 60 aya kadar vade süresi bulunuyor.

Normal şartlarda bakıldığında her hangi bir bankadan ihtiyaç veya tüketici kredisi çekmek isteyenler en az %2 lik bir faiz oranı ile karşılaşır. Ancak ziraat bankası birleştiren kredi de faiz oranı %1.10 ile %1.20 arasında.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın