Yavru Papağan Fiyatları 2022

Ülkemizde toplam 9 farklı papağan türü aktif olarak satılır. Bunlar arasında, cennet, jako, kakadu, Pakistan, forpus, macaw, yeşil pınar gibi farklı türler ön plana çıkmaktadır. Yavru papağan fiyatları söz konusu olduğunda da hızlıca ve ayrıcalıklı bir şekilde satına alma seçenekleri ön plana çıkabilir. Peki ama yavru papağan satın alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Yavru papağanlar, üretim özelliklerine ve zorluklarına bağlı olarak farklı fiyatlardan alıcı bulabilir. Özellikle anne – babanın yaşı ve bakımlı olması yavruların fiyatlarını da etkiler. Çünkü tüm tavuklarda dahil olmak üzere tüm kanatlılarda annenin yaşı büyüdükçe yavruların hayata bağlanma olanağı azalır.

Çünkü anneler belli bir yaştan sonra, daha verimsiz yumurtalar üretir ve doğan yavruların beslenmesi ile daha az ilgilenir. Söz konusu olan yavru papağanlar olduğunda buna dikkat etmek gerekir. Peki ama papağan fiyatları ne aralıktadır.

Sultan papağanları: 500 – 1500 TL arasında

Cennet papağanları: 450 – 700 TL arasında

Jakolar: 8.000 – 12.000 TL arasında

Kakadular: 4.000 – 6.000 TL arasında

Forpuslar ise: 250 – 350 TL arasından alıcı bulabilir.

Yavru Sultan Papağanı Fiyatları

Yavru papağan fiyatları türüne göre değişkenlik gösterebilir fakat yapılan anketlere göre Türkiye’de en fazla sevilen ve en fazla beslenen papağan türleri arasında ilk sırada sultan papağanları gelir. Özellikle beslenme süresinin çok eski olması nedeniyle çok çok uzun süredir insanlar tarafından yetiştirildiği için son derece beslenmeye yatkın bir türdür.

Konuşması kolay olan sultan papağanı fiyatlarının biraz önce de belirttiğimiz özelliklerine göre fiyat aralığının: 500 – 1750 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Sultan Papağanı Yavru Fiyat

Sultan papağanı yavru satın almak istediğinizde farklı fiyat aralıkları karşınıza çıkar. Burada öncelikle satıcının profilini ve anne – babayı mutlaka görmek istediğinizi belirtmeniz önemlidir. Anne ve babanın tüylerinin parlak olması, birbirleri ile iletişimi ve ayağın pullu olmamasına dikkat edin. Aşırı yaşlı anne ve babalarda ayaklar daha pullu olur. Bu sebeple ihtiyarlama belirtisi gösteren anne ve babaların yavruları hayata daha zor bağlanabilir.

Yavrularda ise öncelikle, tüy parlaklığı, gaga bütünlüğü ve ayakta durup durmadığına dikkat edin. Buna göre sultan papağanları 1.000 TL’ye kadar verilebilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın