Yeni Dükkan İsimleri 2021 (TÜM DİKKATLER ÜZERİNİZDE)

İşyeri açmadan önce belirlenecek olan marka isimleri önemlidir. Bu nedenle yeni dükkan isimleri listesi 2021 yılı dahilinde sizler ile paylaşma kararı aldık. Bu sayede marka bilinci oluşturabilir, belki de yeni bir iş sektörünü de ortaya çıkarabilirsiniz.

Yeni Dükkan İsimleri

Yeni dükkan isimleri bulmak için sizlere yeni dükkan isimlerinden bazılarını paylaşmak istedik. İlgi çekici olan farklı ve yeni dükkan isimlerinden bazıları; Gülücük, EtYe, Dikka Et, Acı Kahve, Bi Kahve Hatırına vs. gibi yaratıcı ve farklı dükkan isimleri sizlere de fikir verebilir.

Birbirinden ilginç dükkan isimleri bulmak için kendi alanınızda hizmet veren dükkanların isimlerine göz atmanızda fayda vardır. Aynı isimde hizmet veren dükkanın olmaması en temel kriterdir.

İş yerinizin en iyi hizmeti sunması, müşterilerin akılda en iyi kalıcılığı ile mümkün olacaktır. Tüm bunların bilincinde olarak dükkan ismi araştırmalısınız. Dükkan ismi bulurken bunların dışında ilerde olası bir isim değişikliğinde mutlaka müşteri kaybı olacaktır. Bu yüzden ileride tekrardan isim değişikliği yapmayacağınız içinize sinen ve farklı kişilere danışarak en doğru ismi kullanın. Dükkan ismi bulurken kendi yörenize uygun, akılda kalan, okunuşu kolay olan, kültürel özellikleriniz ile birebir örtüşen, telaffuzu kolay olan dükkan ismi kullanmalısınız.

Dükkan ismi bulurken;

Akılda kalıcı mı?

Dükkan ismi söylenince ne akla geliyor?

Yeteri kadar ilgi çekiyor mu?

Hizmet verdiğiniz sektör ile dükkanın ismi örtüşüyor mu?

Dükkan ismi farklı bir işletmede var mı?

İşletme büyüdüğü zaman bu isim kullanılabilir mi?

Dükkan ismi sembolik mi? Ayrımcılık terimi içeriyor mu? Gibi soruları kendinize sorun. Eğer bu sorulara kendinizi ikna edecek olan bir cevap alabilirseniz o zaman doğru ismi buldunuz demektir.

Dükkan İsimlerinde Algı Önemli

Aslında algı çok önemlidir marka bilinci oluşturmada. Sizlere coca cola reklamları hakkında yapılan bir hatanın aşağıdaki cümleleri ile veda etmek istiyorum.

  • Algıyı değiştirmek sizin elinizde değildir. Onu değiştirmeye kalkmayın. Ancak müşteri kendi algısını değiştirebilir. (Coca Cola Classic Reklam Hatası)
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın