Yeni İmza Sirküsü Örnekleri

İmza sirküsü örnekleri konusunda sizlere faydalı olacak örnekleri vermek istedik. İmza örnekleri ile alınan bu kağıdı, noterden ücret dahilinde alıyorsunuz. 2020 imza sirküsü fiyatları olarak önceki konularımızdan ücret hakkında bilgi alabilirsiniz.

İmza Sirküsü Örnekleri

İmza beyannamesi olarak da adlandırılan imza sirküleri, günümüzde şirketler veya şahıslar için oldukça önemlidir. Son yıllarda ise banka kredi başvurularında ve pos cihazı alımlarında bu belge talep edilir. Özellikle iş yerleri için pos cihazı almak isteyen bireylerden kesinlikle bu belge talep edilerek işlemlere başlanır. Bunun için sizlere en yakın noter şubesine gitmeniz gerekiyor. Notere giderken yanınızda kim pos cihazını alacak ise onun TC kimlik belgesi de yanında götürülmelidir. Ortalama olarak sırada olursa, 30 dakika içinde belge elinizde olacaktır.

Banka kredileri olarak da şirket veya iş yeri adına kredi başvurusunda bankaların hemen hepsi sizlerden şirket imza sirküsü talep edecektir. Bunun için yine sizlere en yakın notere gitmeniz gerekiyor. Notere giderken, iş yerinizi sadece siz yalnız işletiyorsanız kendiniz, ortak olma durumunda ise ortağında gelmesi gerekiyor. Ayrıca şirket adına imza sirküsü almak istediğinizde şirket yönetim kurulunda kimler var ise onlarında gelmesi gerekiyor. Kısaca imza yetkisi kimde ise onun orada bulunması zorunludur.

İmza Sirküsü Nereden Çıkarılır?

İmza beyannamesi olarak bu belgeyi (evrakı) nereden çıkaracağınız hakkında bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gerekenler arasında, çıkarılacak olan imza sirküsü için geçerlilik süresini üzerinde belirtin ki sonradan başınız ağrımasın. Özellikle şirketler için imza sirküsü geçerlilik süresi çok önemlidir. İlgili tarihler arasında şirketin yönetim kurulu için alacağı kararların onaylanması demek ile eş değerdir.

İmza sirküsü noterden çıkarılmaktadır. Ayrıca ücretli bir evrak olup, ortalama olarak 5/30 dakika arasında kişiye şahsen teslim edilir. Kim için imza sirküsü çıkarılacak ise o şahsa teslim edilir. Söz konusu imza sirküsü genelde banka kredilerinde veya pos cihazı işletme kayıtları için bankaların sizlerden talep ettiği önemli evraklar arasındadır. Genelde bunu en yakın noter üzerinden çıkartmak mümkün tabi ücreti dahilinde.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın