Yeniden Başlatmadan Ekran Kartı Sürücüleri Nasıl Sıfırlanır

Nvidia, madencilik kartlarından dolayı RTX 40 siparişlerini düşürebilir.
Son zamanlarda kripto paraların değer kaybetmesi nedeniyle çok sayıda madenci, ellerinde bulunan RTX 30 serisi ekran kartlarını satışa çıkartmaya başladı. Sektörde meydana gelen bu durum kullanıcıların ekran kartlarına ulaşım sağlamasını kolaylaştırırken, Nvidia büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacağa benziyor.

RTX 40 serisinin üretiminde azalma olabilir

Bilindiği gibi yakında Ada Lovelace mimarili RTX 40 serisi ekran kartlarını satışa sunmaya hazırlanan Nvidia, TSMC’nin 5nm üretim teknolojisi açısından kendisine büyük bir yer ayırtmıştı. Ancak şu sıralar hem oyunculardan hem de madencilerden gelen ekran kartı talebinin önemli ölçüde düşeceğiniöngören şirket, planlanan siparişlerin bir bölümünü geri çekmeyi amaçlıyor.
Bununla beraber Nvidia’nın isteklerine karşı herhangi bir taviz vermek istemeyen TSMC’nin, en iyi ihtimalle siparişleri 2023 başına kadar erteleyebileceği belirtiyor. Ancak bu senaryoda bile Nvidia, TSMC’nin boşalan üretim kapasitesi için yeni kullanıcılar bulmak zorunda kalacak. Şirketin yeni talebinin onay almaması durumunda ise ekran kartı arz dengesinde büyük dengesizlikler görebiliriz.

Kaynak:

Ekran kartı sürücü sıfırlama https://teknodestek.com.tr/yeniden-baslatmadan-ekran-karti-suruculeri-nasil-sifirlanir/

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın