Yıldız Emojisi Ne Anlama Geliyor? (Doğru Bilgi)

Bu içeriğimizde sizlere yıldız emojisi ne anlam ifade etmektedir? yıldız emojilerin çeşitleri nelerdir? gibi soruları yanıtladık.

Emoji sosyal medyada ve mesajlaşma programlarında karşı tarafa yorum yazarken ya da mesaj gönderirken oldukça fazla kullanılmaktadır. Emoji kullanmak mesajları eğlenceli hale getirmektedir.  Her biri farklı bir anlama gelmektedir. Son zamanlarda en çok kullanılan emojilerden biri de yıldız emojisidir. Yıldız emojisi değişik renk ve şekillerle yazı kullanmadan birçok şeyi anlatmaya yarar. Peki, her yaştan insanın kullandığı yıldız emojisi ne anlama gelmektedir? 

✨ : Pırıltılar

✳️ : Sekiz çubuklu yıldız

💫 : Kayan yıldız sembolü

✴️ : Sekiz köşeli yıldız

⭐️ : Yıldız

🤩 : Gözleri yıldız şeklinde yüz

*️⃣ : :Yıldız tuşu

🌌 : Samanyolu

☄️ : Kuyruklu yıldız

🌠 : Kayan yıldız

Yıldız Emojisi Anlamı Nedir?

Genel olarak yıldız emojisi etrafa yayılan ışık anlamına gelmektedir. Yıldız emeojileri birden fazla olduğundan her biri farklı bir anlam taşımaktadır. Ayrıca ferahlık, huzur, ışıltı,  parıltı gibi anlamlar da taşımaktadır. Bu emoji sadece Instagram, Facebook, Snaphat, Youtube gibi sosyal medya mecralarında değil birçok mesajlaşma programında kullanılmaktadır. Birinin parıltılı olduğunu ifade etmek, başarılı olduğunu göstermek,  ortamın en ışık saçan kişisi olduğunu ifade etmek için bu emoji sıklıkla kullanılmaktadır.

yıldız emojisi

Değişik Şekilli Yıldız Emoji Anlamları

Mesajlaşırken kullanırken birbirinden farklı şekilde yıldız emojisi bulunur. Her biri değişik anlamlar ifade eder. Özellikle gençler arkadaşlarına, akrabalarına ya da listesindeki kişilere mesaj atarken emoji kullanmaktadır. Yıldız emojileri arasında kayan yıldız, kuyruklu yıldız, samanyolu, sekiz köşeli yıldız sembolleri bulunmaktadır. Popülerlik, başarı, ışıltı ve daha birçok anlama gelen yıldız emojileri farklı şekillerde ve renklerde tasarlanmıştır. Mesajlaşmaya eğlence katan ve monotonluktan kurtaran değişik tarzdaki en çok kullanılan yıldız emojilerinin anlamlarının neler olduğunu hep birlikte görelim.

Kayan Yıldız Emojisi 🌠

Whatsapp ve benzeri platformlarda kullanılan kayan yıldız emojisi dilek tutma anlamına geliyor. Ayrıca birine iyi şans dilemek için de bu emoji gönderiliyor. Çizgi filmlerde baş dönmesi anlamına gelirken bazen de mutluluk ya da eğlenmek anlamı için de kullanılabiliyor.

Gözleri Yıldız Şeklinde Yüz Emojisi 🤩 

Gözleri yıldız şeklinde yüz emojisi bir kişinin bir olaya aşırı sevindiğini hatta mutluluktan bayılmak üzere olduğunu anlatmak için kullanılıyor. Ayrıca birinin ya d bir nesnenin şaşırtıcı, hayret verici, etkileyici ya da heyecan verici olduğunu anlatmak için kullanılıyor.

Sekiz Çubuklu Yıldız Emojisi ✳️

Yıldız emojilerinden en çok kullanılanlarından biri de sekiz çubuklu yıldızdır. Bazı kişiler bunu kar sembolü olarak gönderirler. Esasında bu yıldız minnettarlık ve sadakat sembolüdür. Güven ve bağlanma duygusunu ifade eder.

Parlayan Üçlü Yıldız Emojisi ✨

Parlayan üçlü yıldız birden çok anlama gelir. Kişi sayısını ifade etmek için kullanılır. Genellikle grup mesajlarında birden çok yıldız olduğunu ifade etmek için kullanılır. Gökyüzündeki yıldızların çok olduğunu ve çok parıltılı hayata sahip olmayı da anlatır.

YouTube video

Bankalar adlı kategorimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın