Youtube Kazanç Hesaplama Yöntemleri – 2023

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi almak istediği youtube kazanç hesaplama, youtube kazanç nasıl hesaplanır ve benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Youtuberlar için kazanç potansiyeli, bir kanalın sahip olduğu abone sayısı, oluşturulan içerik türü ve reklam verenin bu içeriğe olan talebi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. YouTube kazançları ile geçimini sağlayan dünyada bir çok insan bulunmaktadır. Birbirinden farklı kategoriler ile geçimini bu platformdan sağlayan insanlar belirli bir seviyeye gelmiş ise aylık en az 25 bin TL’yi aşan kazançlar sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan başlıklara göz atın.

Youtube kazanç hesaplama
Youtube kazanç hesaplama

Youtube Kazanç Hesaplama Yöntemleri Nelerdir?

Ancak basit bir kazanç hesaplayıcısı kullanarak YouTube’da ne kadar para kazanılabileceğine dair kabaca bir tahmin elde edebiliriz. Hesaplama için bu süreçte iki faktörü bilmeniz gerekir:

  • Videolarınızın genellikle aldığı görüntüleme sayısı.
  • Videolarınızdaki reklam yerleşimleri için bin gösterim başına maliyet (BGBM).

Bu bilgiler YouTube’un reklam sayfasında bulunabilir. Bu rakamlara sahip olduğunuzda, YouTube’da ne kadar para kazanabileceğinize dair bir tahmin almak için bunları aşağıdaki hesap makinesine takabilirsiniz.

BGM Sistemi Nedir?

Tahmini kazançlar görüntüleme sayısına ve BGBM sistemine göre değişir. Örneğin, 500.000 görüntüleme ve BGBM’Sİ 5 ABD Doları olan bir kanalınız varsa, tahmini kazancınız 2.500 ABD Doları olacaktır. Ancak, 1.000.000 görüntüleme ve BGBM’si 10 ABD Doları olan bir kanalınız varsa, tahmini kazancınız 10.000 ABD Doları olacaktır.

Bunların sadece tahminler olduğunu ve gerçek kazancınızın değişebileceğini unutmayın. Ancak bu hesap makinesi, YouTube’da ne kadar para kazanabileceğiniz konusunda size kaba bir fikir verebilir.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtube’da para kazanmanın en yaygın yolu reklamcılıktır. Reklam verenler, reklamlarını videolarınızda yayınlamanız için size ödeme yapar ve tıklanan reklamlardan komisyon kazanırsınız. Videolarınızdaki bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla ürün veya hizmet satarak da para kazanabilirsiniz. Youtube’da para kazanmanın bir başka yolu da ortaklıklardır. Ortak bir kanal oluşturmak için diğer içerik oluşturucularla ekip oluşturabilir veya sponsorlu içerik oluşturmak için markalarla çalışabilirsiniz.

Youtube İzlenme Başına Ne Kadar Kazanılır?

YouTube pazarlama için veya sadece eğlence için kullanılabilecek güçlü bir medya sitesidir. YouTube, içerik oluşturucularına BGBM adı verilen bir ödeme sistemine veya bin gösterim başına maliyete göre ödeme yapar. Bu, videonuzun her 1000 görüntülemesi için size belirli bir miktar ödendiği anlamına gelir.

YouTube için ortalama BGBM 7,60 ABD dolarıdır, ancak 2,00 ABD Doları ile 20,00 ABD Doları arasında değişmektedir. Dolayısıyla, 10.000 görüntüleme alan bir videonuz varsa, 76,00 ABD doları kazanırsınız. YouTube’da görüntüleme başına ne kadar kazanılır sorusunun cevabı da size bağlıdır.

YouTube video
YouTube video

Genel adlı kategorimiz ile birbirinden farklı içeriklere erişim sağlayabilirsiniz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın