Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Üniversite öğrencilere yüksek limitli kredi kartı veren bankalar vermemekle beraber belirli limitler dahilinde kredi kartı onayı vermektedir. Kredi kartı limiti nasıl artırılır, bu nedenle en fazla merak edilenler arasında. Kredi kartı hemen herkese gerekli olan ekonomik araçlardan bir tanesi olmakla beraber öğrencilere daha fazla gerektiği saptanmıştır. Bu nedenle öğrencilerin büyük çoğunluğu, yüksek limitli kredi kartı veren bankaları araştırmakta. Acaba hangi bankanın kredi kartı öğrenciye daha fazla limit açıyor? Gibi sorulara yanıt arayışında olan öğrenciler (üniversite) 2022 yılı dahilinde hemen onaylı masrafsız kredi kartı arayışında.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2022 yılı içerisinde oldukça fazladır. Öğrenciye Kredi kartı veren bankalar hangileridir ? Bankaların öğrencilerde aramış olduğu başvuru şartları nelerdir ve bankaların kredi kart limitleri ili ilgili soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı 2022

Günümüzde üniversite öğrencilerin günlük hayatlarında pek çok ihtiyaçları olmaktadır. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için part-time işlerde çalışmanın yanı sıra ailelerin gönderdikleri para, almış oldukları burslar ihtiyaçları tam olarak karşılamamaktadır. Öğrencilerin nakit sıkıntılarını çözmek , taksitli alışveriş imkanı ve ya fatura ödemeleri gibi bir çok konuda yardımcı olabilecek kredi kartlarına ihtiyaçları bulunmaktadır. Kredi kartları günümüz ekonomisinde her kesimin ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Kredi kartları doğru kullanıldığı zaman öğrencilerin temel ihtiyaçlarının yanı sıra birçok kolaylıklar sağlamaktadır. Üniversite öğrencilerinin bu ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar öğrencilere düşük limitli kartlar sunmaktadır. 2022 yılı itibariye öğrenci kredi kartı ve kredi kartı limitlerini aşağıdaki yazımızda detaylarını bulabilirsiniz.

Sıradan bir üniversite öğrencisinin kredi kartı onaylandığında ilk limit tutarı 1500 TL ile sınırlıdır. 2022 yılında bu tutarın 2500 TL ye kadar çıkarılması mümkün. Ancak üniversite öğrencileri, bu limitleri aşmak niyetinde. Bunun için her kart ekstresinde asgari ücreti sadece ödemek sizlerin limitinin artmaması anlamına gelecektir. En yüksek limitli kredi kartları incelendiğinde;

 • Ceptetep
 • TEB dijital kredi kartı
 • Axess
 • Enpara.com kredi kartı
 • World kredi kartı

şeklinde sıralanabilir.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar üniversiteler içerisinde kampüs bahçelerinde kredi kartı il ile çeşitli reklamlar yerleştir ve öğrencilerin kredi kartı sahip olmasını isterler. Kredi kartları öğrencilerin en büyük sorunu nakit sıkıntısı çözmekle birlikte doğru kullanıldığı takdirde çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu kartlar sayesinde günümüzde çok popüler olan online alışveriş, zaman kaybı önleme açısından mobil uygulama üzerinden fatura ödemeleri, alışverişlerde taksit imkanı gibi bir çok fırsat sunmaktadır. 2020 yılı içerisinde yasaların belirlemiş olduğu bazı kurallar vardır. Buna göre bankaların geliri olmayan üniversite öğrencilerine en fazla 1.500 TL limit verilmesi belirtilmiştir. Belirlenen limit karşısından bankaların kendi değerlendirmesi de çok önemlidir. 1300 TL üzerinden banka kendi değerlendirmesi yaparak sizlere bir limit tanımlayacaktır. Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar 2020 yılı itibariye aşağıda bulabilirsiniz.

 • Akbank Axess Exi26
 • Vakıfbank Like Card
 • Ziraat Bankası Genç kart
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • TEB bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara başvuru yaparak üniversite öğrencisi kredi kartına sahip olabilirsiniz. Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankaların kredi kartını vermek için istemiş olduğu bazı evraklar vardır. Bu evrakları aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Yüksek limitli kredi kartı başvurusu yapmak için daha önce kırmızı çizgi yememiş olmanız gerekiyor. Yani kredi sicilinizin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenilen Evraklar 2022

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Öğrenci belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ehliyet yada pasaportun fotokopisi
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Eğitim durumu belgesi

Genelde bu evraklar talep edilse de, dijital ortamlarda yapılan kredi kartı başvurularında bu evraklar artık istenmiyor. Gelen kuryeden kredi kartınızı teslim alırken, online olarak kimlik resminiz çekilecek ve imzanız talep edilir. İmzalar atıldıktan sonra kartınızı, kuryeden teslim alabilirsiniz. Kuryenin merkeze kartı teslim ettiğine dair bilgi göndermesinin ardından kolaylıkla kredi veya banka kartınız kullanıma açılır. Hemen harcama yapabileceğiniz gibi nakit avans çekebilir ve kartı internet alışverişine açtırabilirsiniz. Şubeden de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ancak çoğu banka şubelerinden yapılan başvuru işlemlerinde hem zaman kaybına neden oluyor hem de bir takım belgelerin yanınızda gelmesini istiyorlar. Bu yüzden net ortamında size uygun kredi kartı başvurusu yapmak çok mantıklı olacaktır. Günümüz şartlarında kredi kartı oldukça popüler bir nakit yerine geçer.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın