Modern technology gives us many things.

2020 Yılında Ne İş Yapsam Zengin Olunur?

Bireyler zengin olma para kazanma arzusunda bulunabilir hali ile ne iş yaparsam zengin olabilirim sorusuna yanıt veriyoruz.

2020 iş fikirleri dahilinde girişimcilik adına bir çok iş türü var olup, kısa sürede zengin olabilirsiniz. Bir çok birey, zengin olmak istiyorum; ne iş yapsam para kazanabilirim sorusuna yanıt aramakta. Girişimcilerin akılları genelde para kazanmaya odaklansa da, hayal edilen sektöre girme konusunda kararsız kalabilirler. Bir nevi ne iş yapsam zengin olurum sorusuna net yanıtlar aramakta niyetinde. Ancak hiçbir işin risksiz olduğu söylenemez bu nedenle para kazanmak için sektörü iyi araştırmalı ve hamleleri önceden kafanızda canlandırma yaparak buna göre adımlara yön vermelisiniz!

Ne İş Yapsam?

Piyasada özellikle ülkemizde her yatırımcının ana düşüncesi yatırdığı paradan fazlası ile kazanmak yani getiri sağlamak amacında. Para durduğu yerde ülkemizde ne yazık ki değer kaybetmekte. Bu nedenle ya parayı dövize ya da altın gibi mevduat ürünlerine hatta borsada sağlam hisselere yatırmak daha da mantıklı gelmekte yatırımcılara. Oysa ki her insan bir düşünmediği için çoğu yatırımcı sahaya inerek, üretim anlamında işlere girişmekte.

Bildiğiniz gibi küçükken bizlere ne olacaksın soruları sürekli yöneltilir bizler de; doktor, polis, avukat olacağım derdik. Oysa ki, zaman ilerledikçe artık bu mesleklerin getiri bakımından iyi olmadığı gibi kendi amaçlarını düşünen bireylerin yani hoşuna gidecek olan bir mesleği edinmek konusunda kararlı olduğu söylenebilir. Bir fizik öğretmeni mezununun kendi bölümünü sevmemesi gibi gidip gelirli siteler üzerinden binlerce TL kazanması bu işlerden sadece bir tanesidir.

Ülkemizde bu nedenle kendi işinden memnun olmayanların sayısı %55 üzerindedir. Yani bir katip mesleğe atandıktan sonra onu devam ettirme olasılığı sadece %25 civarıdır. Zira işi hem zor hem de baskı altında kalması katiplerin atandıktan sonra kurumlar arası geçişle farklı memur kadrosuna geçtiği görülmektedir.

Çalışarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

En basit örnek olarak çevrenize bakın bir simitçi elindeki tezgah ile beraber günde 100 ile 200 arasında simit satar tanesi 1 TL’den. Ona kar marjı kalan tutar ise yarı yarıya olup gündelik bazda 50/75 TL kalmakta. Yani çalışınca para kazanmak kesinlikle oluyor. Elinizden bir iş gelmese bile bir yerde bekleyerek dahi para kazanabilirsiniz. Nöbet tutma, ara bulucu, kestane satmak, süt mısırı satmak veya pamuk şekeri al sat yapmak.

Ticaret yaparak fazlası ile para kazanmak mümkün. Bildiğiniz gibi sektörleri incelediğimizde ticarete atılan her bireyin genelde işini sağlam ve dürüst yapmasına bağlı olarak sürekli bir şekilde para kazandığını görülmektedir. Ticari faaliyetlere baktığımızda ise bir çok iş kolu karşımıza çıkar. En basit örneklere bakarsak aşağıdaki liste sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır.

  • Sineklik imalatı
  • Toptancılık gıda ürünleri
  • Toptan çakmak alım satımı
  • Süt mısırı pazarlama
  • Kestane satmak
  • Balık ekmek
  • Çiğ köfte bayiliği ancak gerçek elle yapılan
  • Plastik pazarlama ambalaj
  • Parça kontör bayiliği toptan satım
  • Toptan ithalat ihracat

Görüldüğü gibi bir çok iş kolu bulunmakta ülkemizde. Ancak bireylerin akıllarında ise risksiz para kazanma sektörleri yatmakta. Bunlara da tavsiyemiz sex shop, iç giyim bayiliği açarak kar marjının %400 olduğu sektörlere girmeniz. Hangi işte para var konusunda yukarıdaki sektörleri alt başlıklara ayırdığınızda ortaya çıkmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku