Zengin Olmak İstiyorum Ne İş Yapsam? Yeni İş Fikirleri 2024

Bireyler zengin olmak istiyorum, ne iş yapsam bu hayallerime kavuşurum diye sorulara yanıt arayabilir. Yeni iş fikirleri sayesinde zengin olmak artık mümkün. 2024 iş fikirleri dahilinde girişimcilik adına bir çok iş türü var olup, kısa sürede zengin olabilirsiniz. Bir çok birey, zengin olmak istiyorum; ne iş yapsam para kazanabilirim sorusuna yanıt aramakta.

Girişimcilerin akılları genelde para kazanmaya odaklansa da, hayal edilen sektöre girme konusunda kararsız kalabilirler. Bir nevi ne iş yapsam zengin olurum sorusuna net yanıtlar aramakta niyetinde. Ancak hiçbir işin risksiz olduğu söylenemez bu nedenle para kazanmak için sektörü iyi araştırmalı ve hamleleri önceden kafanızda canlandırma yaparak buna göre adımlara yön vermelisiniz!

Zengin Olmak İstiyorum Ne İş Yapsam?

Piyasada özellikle ülkemizde her yatırımcının ana düşüncesi yatırdığı paradan fazlası ile kazanmak yani getiri sağlamak amacında. Para durduğu yerde ülkemizde ne yazık ki değer kaybetmekte. Bu nedenle ya parayı dövize ya da altın gibi mevduat ürünlerine hatta borsada sağlam hisselere yatırmak daha da mantıklı gelmekte yatırımcılara. Oysa ki her insan bir düşünmediği için çoğu yatırımcı sahaya inerek, üretim anlamında işlere girişmekte.

Bildiğiniz gibi küçükken bizlere ne olacaksın soruları sürekli yöneltilir bizler de; doktor, polis, avukat olacağım derdik. Oysa ki, zaman ilerledikçe artık bu mesleklerin getiri bakımından iyi olmadığı gibi kendi amaçlarını düşünen bireylerin yani hoşuna gidecek olan bir mesleği edinmek konusunda kararlı olduğu söylenebilir. Bir fizik öğretmeni mezununun kendi bölümünü sevmemesi gibi gidip gelirli siteler üzerinden binlerce TL kazanması bu işlerden sadece bir tanesidir.

Ülkemizde bu nedenle kendi işinden memnun olmayanların sayısı %55 üzerindedir. Yani bir katip mesleğe atandıktan sonra onu devam ettirme olasılığı sadece %25 civarıdır. Zira işi hem zor hem de baskı altında kalması katiplerin atandıktan sonra kurumlar arası geçişle farklı memur kadrosuna geçtiği görülmektedir. Zenginlik wikipedia hakkında.

Ne İş Yapsam? Yeni İş Fikirleri 2024

En basit örnek olarak çevrenize bakın bir simitçi elindeki tezgah ile beraber günde 100 ile 200 arasında simit satar tanesi 4 TL’den. Ona kar marjı kalan tutar ise yarı yarıya olup gündelik bazda 200/275 TL kalmakta. Yani çalışınca para kazanmak kesinlikle oluyor. Elinizden bir iş gelmese bile bir yerde bekleyerek dahi para kazanabilirsiniz. Nöbet tutma, ara bulucu, kestane satmak, süt mısırı satmak veya pamuk şekeri al sat yapmak. Katar iş ilanları konumuza bakabilirsiniz.

Ticaret yaparak fazlası ile para kazanmak mümkün. Bildiğiniz gibi sektörleri incelediğimizde ticarete atılan her bireyin genelde işini sağlam ve dürüst yapmasına bağlı olarak sürekli bir şekilde para kazandığını görülmektedir. Ticari faaliyetlere baktığımızda ise bir çok iş kolu karşımıza çıkar. En basit örneklere bakarsak aşağıdaki liste sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır.

 • Sineklik imalatı
 • Toptancılık gıda ürünleri
 • Toptan çakmak alım satımı
 • Süt mısırı pazarlama
 • Kestane satmak
 • Balık ekmek
 • Çiğ köfte bayiliği ancak gerçek elle yapılan
 • Plastik pazarlama ambalaj
 • Parça kontör bayiliği toptan satım
 • Toptan ithalat ihracat

Görüldüğü gibi bir çok iş kolu bulunmakta ülkemizde. Ancak bireylerin akıllarında ise risksiz para kazanma sektörleri yatmakta. Bunlara da tavsiyemiz sex shop, iç giyim bayiliği açarak kar marjının %400 olduğu sektörlere girmeniz. Hangi işte para var konusunda yukarıdaki sektörleri alt başlıklara ayırdığınızda ortaya çıkmaktadır.

Zengin Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hali hazırda birikimli olmak zenginliğin temel etkenlerinden bir tanesidir.  Bu nedenle zengin olmak istiyorum diyenler oldukça fazla. Asla fazladan bir ürün almamayı öğrenmelisiniz bu nedenle ihtiyaç fazlası olan yani ihtiyacınız olmadığı halde herhangi bir ürünü satın almayın. Ayrıca ihtiyaçlarınızı karşılamak adına ek iş adına farklı kulvarlarda para kazanmayı deneyebilirsiniz. Özellikle çoğu kişi, mutfak masraflarını çıkarmak için fazladan ek iş yapmaktalar.

 • Başaracağınıza yani zengin olacağınıza daima inanın.
 • İnandığınız yoldan sapmadan işe odaklanın.
 • Kendinize bir rakam belirleyin ve her hafta bu rakama biraz daha yaklaştığınızı göreceksiniz.
 • Zengin olma hedefiniz için çevrenizdeki kişilerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanın ancak asla hayallerinizi başkalarına duyurmayın özellikle hedeflerinizi sunmayın.

1 gecede zengin olmak mümkün mü?

Zenginlik hayali çoğu insanda bulunur bu nedenle 1 gecede zengin olmak mümkün. Tabi bunun için ya lotodan ya da miras dediğimiz cümleler gelecektir. Bunlarda hisse senedi, fonlar, kripto para vb. yatırım ürünleri örnek verilebilir. Ancak hayalinizi 1 gece ile sınırlı yapmamayı öğrenmeniz gerekiyor. Bir gecede zengin olmak için dua önerilerine bakabilirsiniz.

1 TL ile zengin olmak mümkün mü?

1 TL ile zengin olmak mümkün. 1 TL ile karşınıza gecenin karanlığında bir torbacı veya yankesici çıkıp, cebinizdeki parayı kendisine vermesini aksi takdirde sizi öldüreceğini diyebilir. Siz cebinizdeki 1 TL yi ona vererek, hayatta kalabilirsiniz. Hayatta kalmak dünyanın en büyük zenginliğidir.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın