Ziraat Bankası 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Başvurusu Sorgulama

Temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları ziraat bankası ile devam ederken daha önce başvurusu yapılan vatandaş, kredi sms sonucunun neden geç geldiğini merak etmekte. 6 ay sonra ödemeli ihtiyaç kredisi sorgulama ekranı ile kredi durumunu gözden geçirmek mümkün!

Ziraat Bankası 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Başvurusu

Tüm vatandaşlara şart aranmaksızın alt limiti 5000 TL üst limit ise 10000 TL olacak şekilde temel ihtiyaç kredisi verilmesi kararlaştırıldı. Buna göre başvurular devlet bankaları aracılığı ile alınmış olup, başvurusunu Ziraat bankası ile yapanlar kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyebilir. Gelen aşırı başvuru sayısına bağlı olarak nisan ayının ilk haftasından itibaren son günlere kadar henüz başvuru sonucu eline geçmeyenlerin sayısı da oldukça yüksek. İlk 6 ay geri ödemesiz ve sonraki aylarda düşük tutarlar dahilinde alınan bu kredide çoğu bireye çıkan tutarın 3000 TL olduğunu belirtelim.

Ziraat bankası 6 ay sonra ödemeli kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

KREDİYE BAŞVUR

Kredi başvurusunu incelediğimizde sizlerden TC ve cep numaranız sonrasında telefonuna gelen mesaj şifresi talep ediliyor. Burada vade seçeneğini sizler belirliyorsunuz. 36 ay vade ile verilen ihtiyaç kredisi için talep edilen tutar 5000. 7500 ve 10000 TL şeklinde. Ayrıca ne zaman taksit ödeyeceğiniz günü de önceden belirleyebilirsiniz. Kredinin onaylanması için hane halkı gelirinin maksimum 3000 TL yi geçmemesi öneriliyor. Medeni durumuna bakılıyor ve aile içindeki çocuk sayısına göre kredi onayı şekilleniyor. Genelde ihtiyaç sahiplerinin anlık onay aldığını belirtelim. Bu nedenle koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal ekonominin çökmemesi için vatandaşlara verilen temel ihtiyaç kredisi başvuru formunu dikkatlice doldurmanız öneriliyor.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Sorgulama 2020

Bir çok vatandaş ziraat bankası destek kredisi sorgulama 2020 ziraat bankası 6 ay ödemesiz bireysel kredi başvurusu için nereden bilgi alacaklarını tam olarak bilmemekte. Bunu incelemek istediğimizde ziraat bankası müşterilerin sorgulama ekranı için ya internet bankacılığı ya da mobil şubeden başvurular sekmesinden başvuru takip butonuna basarak kredinin durumuna bakabilir. Çoğu vatandaşın başvuru sonuçları hala inceleme aşamasında olduğunun altını çizelim.

Temel ihtiyaç destek kredisi onaylananlar nasıl krediyi çekeceklerini tam olarak bilmediklerinden şikayetçi. Bu nedenle ziraat bankası olarak müşterilerine esneklik sağlamış olup, onaylanan kredi tutarını dilediği anda bankanın ATM cihazından tc numarası ve cep telefonuna gelen sms şifresi ile çekebilirler. Bunun için Ziraat Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr (Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan “Hemen Başvur” seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat hesabı veya bankamatik kartına sahip olmayanların nasıl krediyi çekecekleri konusunda ise aşağıdaki adıma uyarak çekebileceklerini belirtelim.

  • Kartsız işlemlere tıklayın, diğer işlemler sekmesinden ihtiyaç destek kredi ödemesi kısmına basmanız yeterlidir.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın