Ziraat Bankası BankKart Puanı Nerede Kullanılır?

Bankkart lira kullanılması, ziraat bankasının mevcut müşterilerine katıldıkları kampanyaları gerçekleştirmeleri sonrasında harcama yaptığı karta eklediği bankkart puan şeklindedir. Ziraat bankası bankkart puanı harcama ve geçerli olan yerler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Bankkart lira nerelerde geçerli

Bankkart Puan Nasıl Kazanılır?

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Hangi bankanın bankamatik veya kredi kartını kullanıyorsanız, o bankanın pos cihazından harcama yaptığınızda daha fazla bankkart puan kazanırsınız. Bu nedenle ziraat bankası pos cihazından harcama yapmanızı öneriyoruz. Hem taksitlendirme hem de daha fazla bankkart puan kazanmak isteyenler bu öneriye dikkat etmeliler. Bankkart puanları nakite çevirmek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak yakın bir kişi var ise ve bu kişinin iş yerinde ziraat bankası pos cihazı var ise kazandığınız bankkart liraları buradan nakite çevirebilirsiniz. Pos cihazı sahibi puanı kullanacak ve bu bankkart liralar için size nakit ödeme yapacaktır.

Bankkart puan kazanmak için ziraat bankası kampanyalar bölümünden veya ziraat mobil uygulamasında bulunan bank kart uygulamasını indirip, güncel kampanyaları takip etmeniz gerekiyor. Sürekli olarak bu kampanyalara katıldığınızda yıllık bazda binlerce TL değerinde olan bank kart puan lira kazanabilirsiniz. Güncel bankkart puan kampanyaları şu adresten bakabilirsiniz. Her ay yenilenen bankkart lira kampanyalarına katılarak, daha fazla para puan kazanacaksınız. Güncel kart kampanyalarına baktığımızda eticaret, market ve akaryakıt harcamaları şeklinde sıralanıyor. Genelde 3-4 harcama yaparak yüzlerce lira değerinde olan bankkart lira puan kazanabilirsiniz.

Biriken Bankkart Lira Para Puanlarına Nereden Bakıyoruz?

Ziraat bankası pos cihazları üzerinden bakılabildiği gibi ziraat mobil uygulaması üzerinde kartlar bölümüne gelerek de içinde bulunan ve biriken bankkart lira para puanlarına bakabilirsiniz. Genelde ziraat bankası kartlarına yüklenen bankkart lira puanları sürelidir. Yani belirli süre kullanılmaması ve harcama yapılmadığında ne yazık ki, para puanlar dediğimiz bankkart liralar siliniyor.

Bankkart Lira Puanları Nakite Çevirme

Bu işlem için ziraat bankasına ait olan pos cihazlarına sahip olmanız gerekiyor. Diyelim ki, kartınızda belirli tutarlarda bankkart lira puanı bulunuyor ve bu puanları nakite çevirmek istiyorsunuz. Banka ne yazık ki, sistemsel olarak bunu size vermiyor. Sadece pos cihazına sahip olan işletmeler bunu çevirebilir. Yani işletme sahibinin ziraat bankası kredi kartı var ise kendi kartındaki para puanları kolayca komisyonsuz olarak çekebilir ve 24 saat içinde onun banka hesabına geçer. Diğer türlü bankkart lira puanları nakite çevirmek isteyenler A101, şok marketlere giderek buradan sigara satın alarak düşük fiyatlar ile bakkallara satarak, kart puanlarını nakite çevirebilirler.

Bankkart Lira Puanları Ne Zamana Kadar Geçerli?

Kazanılan bankkart lira puanları her bankada olduğu gibi ziraat bankasında da belirli süre geçerlidir. Genelde yıl sonu diye geçse de, ziraat bankası kart kampanyaları incelendiğinde 15-30 gün ile sınırlıdır. Yani kazanmış olduğunuz bankkart lira puanları ilgili süreler dahilinde harcanılması önerilir aksi takdirde silinmektedir.

Ziraat Bankası Bankkart Lira Nerelerde Geçerli?

Ziraat bankası bankkart lira puan anlaşmalı yerler incelendiğinde her ziraat pos cihazı olan işletmeler anlaşmaya tabidir. Yani buradaki iş yerlerinden kazandığınız ve biriken bankkart lira puanları harcayabilirsiniz. Dilerseniz bir petrol ofisinde de bunları kullanabilirsiniz. Güncel işletmelere aşağıdaki listeden bakıp öğrenebilirsiniz.

  • Petrol ofisi, Shell ve Opet istasyonları
  • Şok marketler
  • Ziraat bankası pos cihazı kullanan tüm işletmeler

Çoğu bireyin aklında olan bankkart lira nasıl kullanılır sorusuna yanıt vermiş olduk. Sizlerde ziraat bankkart lira nerelerde geçerli gibi aklınıza takılanlar var ise bizlere buradan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın