2020 Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Başka bankalara kredi kartı borcu olanlara devletten yeni yasa kapsamında mevcut borçlarını kapattıran ziraat bankası kredi kartı borç kapatma kredisi 2020 yılı dahilinde verilecek! Bildiğiniz gibi ülkemizde kredi kartı borçluluk oranı çok yüksek ve halen de yükselmeye devam etmekte. Nedenlerine bakıldığında eldeki hesabın çarşıya uydurulmaması olarak gösterilmekte. Ancak burada bankaların da suçu olduğunu belirtelim. Önüne gelen her bireyin mevcut ekonomik durumuna bakılmadan sadece kişisel kredi notuna göre kredi kartı onayı verdiğini biliyoruz. Bu da ülke çapında yüksek kart borçlarına vesile olmakta.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Sadece ziraat bankası olmamak üzere, Halk bankası da esnaf ve sanatkarlarında mevcut borçlarına göre 22 milyar liralık kredi de sunuyor. Ancak mevcut konumuz ziraat bankası olması nedeni ile vatandaşlara bilgi vermek amacı dahilinde ziraat kredi kartı borç kapattırma kredisi nasıl alınır, kredi vade süresi ve faiz oranları ne kadar hakkında bilgileri de vererek bu krediye başvuru yapmanızı sağlayacağız.

Mevcut kredi kartı borcunu zor ödeyen veya hiç ödemeyenlere artık yeni bir yönerge gelerek, tek çatı altında borçlarını toplayacak. Buna baktığımız bir çok bankadan veya diğer bankalardan borcu olanlara büyük fırsat doğuyor. Bankalara her ay kredi kartı borcu ödemek yerine tek bir elden tek bir tarih sayesinde düzenli ödeme imkanı sunan bu torba yasa bugün yarın meclisten onaylanıp, vatandaşlar ile paylaşacak. Borç kapatma kredisi faiz oranları ise oldukça uygun bir şekilde tüketicilere sunulacak. Üstelik vade süresi ise 60 aya kadar çıkabiliyor. Bireylerin en fazla merak ettiği konular arasında ziraat bankasının vereceği kredi kartı borç kapatma kredisi en yüksek limiti ne kadar olacağı? Zira ilgili departmana bağlandığınızda sizlere kredi üst limitinin 100 bin lira ile sınırlı olacağı belirtiliyor!

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları 2020

Bütün borçları temizleme kredisi olarak da tüketicilere sunulan borç kapatma kredisi masrafları azami düzeyde olup, kredi tahsis ücreti binde 5 oranında alınmakta. Bu yasal mevzuata uygun bulunmuş olan kredi masrafında hayat sigortası da söz konusu olabilir. Borç kapattıran kredi olarak ziraat bankasının faiz oranlarını 2020 yılı dahilinde aşağı çekmesi bekleniyor. Henüz resmi bir girişim olmaması adına beklentilere göre faiz oranlarının %1,10 ile açılması beklenmekte. Ancak hükumet kanadında verilen yönergelere göre bu faiz indiriminden sonra diğer bankalarında kredi faiz oranlarını aşağıya çekmesi beklenmekte.

100 bin lira borç kapatma kredisi başvurularının yakın zamanda başlanması beklenmekte. Öte yandan ziraat bankası bireysel ve ticari hizmetleri şimdiden hazırlıklara başlandığını belirtti. Borç kapatma kredisi faiz oranı belirlendiği andan itibaren başvuruların şubelerden veya internet üzerinden alınacağının da altını çizerek belirtelim.

60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası

Kişiye göre vade süresinin belirleneceği 100000 lira borç kapatma kredisi ister 24 isterseniz de 60 aya kadar çıkabiliyor. Mevcut ödeme durumuna göre belirlenecek kredi başvurusunda kredi notu bağımsız olarak devreye alınacak. İlgili borç kapatma kredisinde ödemelerin yani borçların ödenmesi durumunda bankalar birliği devreye girecek. Yani elden bir nakit para verilmemesi gündemde. Bankaya giderek mevcut borçlu olduğunuz bankanın bilgilerini vererek ödemelerin imzaların onaylanması durumunda karşı bankalara ziraat bankası aracılığı ile yapılması söz konusu. Yani sizler borca dokunmadan sadece tek borçlu olacağınız ziraat bankasına kredi taksit ödemesini yapacaksınız.

60 ay vadeli borç kapatma kredisi için ilk başvuruların mayıs ortalarında alınması bekleniyor. Ancak faiz oranlarının kaç olduğunun henüz paylaşılmadığını belirtelim. Ancak banka personelleri ile yapılan görüşmelerde beklentilerin %0,92 oranında olması söz konusu.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın