Ziraat Hayat ve Emeklilik İletişim

Bes sözleşmelerini devlet bankaları arasında olan ziraat bankası ile yaptıranlar, karşısında ziraat hayat ve emeklilik şirketini bulacaklar. Bireyler bu nedenle ziraat emeklilik iletişim kanallarını öğrenmek isteyebilir. Her hangi bir bireysel emeklilik sistemi hakkında aklına takılan sorularda anlık bildirim almak isteyenler bu sayede kalıcı yanıtları bulabilir.

Ziraat Hayat ve Emeklilik İletişim Numarası : 0850 222 97 00

Ziraat Hayat ve Emeklilik İletişim Numarası

Geleceğe pozitif bakmak isteyenler, para biriktirmeyi amaç edinen bireyler hatta yatırımcılar bile bireysel emeklilik sistemine hızla giriş yaptılar. Yatırılan her tutara aylık bazda %25 devlet katkısı almanın yanında yatırılan tutarlar, ziraat emeklilik sistemi sayesinde fonlarda değerlenerek daha fazla gelir getirmekte. Üstelik son bir yılı baz aldığımızda orta riskli fonların getirisi %25 üzeri, yüksek riskli fonlarda ise bu tutarın %40 a kadar çıktığı görülmüştür.

Sizlerde tercihinizi ziraat emeklilik ile yaptırmış iseniz iletişim kanalları ile doğrudan irtibata geçmek mümkün. Ziraat emeklilik tel numarası 0850 222 97 00 olup, hafta içi mesai saatleri içinde sabah 09:00 ile akşam 19:00 a kadar iletişim kurmak mümkün!

Ziraat Hayat ve Emeklilik Müşteri Hizmetleri

Müşteri temsilcisi ile doğrudan iletişim kurmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Telefonda zaman kaybetmeden ziraat emeklilik müşteri hizmetleri ile beklemeden konuşmak için 0850 222 97 00 hattını aradıktan sonra sesli yanıt self servis sayesinde ” bireysel emeklilik iptal ” cümlesini kurmanız yeterli olacaktır. En kısa sürede bu cümleye istinaden müşteri hizmetlerine bağlanarak, aklınızdaki soruları karşı tarafa yöneltebilirsiniz.

BES her ne kadar çoğu kişi tarafından kötü olarak düşünülse de, getiri bakımından çoğu hisse senedinden veya döviz getirisinden daha fazla getirdiği saptanmıştır. Bu nedenle gereken şartlara baktığımızda 56 yaşını dolduran ve sistemde 10 yıl kalanların %25 devlet katkısı alması bunun yanında bugüne kadar kaldığı süreç boyunca, tutarın fonlarda değer kazanması da eklenince bu yüzdelik oran %50 nin üzerine çıkıyor.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın